Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2019, 12:24

Sukces Transport Fever 2 - wysoka sprzedaż i dobre oceny graczy

Studio Urban Games i firma Good Shepherd Entertainment mają powody do zadowolenia. Wydana w zeszłym tygodniu strategia ekonomiczna Transport Fever 2 sprzedaje się wyśmienicie i zbiera dobre recenzje od użytkowników Steam.

Transport Fever 2 zaliczyło bardzo udany debiut. - Sukces Transport Fever 2 - wysoka sprzedaż i dobre oceny graczy - wiadomość - 2019-12-16
Transport Fever 2 zaliczyło bardzo udany debiut.
TRANSPORT FEVER 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Urban Games
  2. Wydawca: Good Shepherd Entertainment
  3. Gatunek: strategia ekonomiczna
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 11 grudnia 2019 r.

Ubiegłotygodniowa premiera Transport Fever 2 okazała się dużym sukcesem. Według szacunków płatnej wersji serwisu Steam Spy gra znalazła już ponad 189 tysięcy nabywców.

Co więcej, produkcja stale zyskuje na popularności. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w Transport Fever 2 bawiło się ponad 23 tys. osób, co jest rekordem dla tej gry. Jest to o tyle ważne, że w przypadku płatnych produkcji najlepszy wynik tego typu najczęściej osiągany jest w dniu premiery, a nie prawie tydzień po niej.

Transport Fever 2 spodobało się również większości graczy. Wystawili oni już na Steamie prawie 2 tysiące ocen i 78% z nich jest pozytywnych. Warto zauważyć, że duża część z recenzji jest w języku niemieckim, co nie dziwi, gdyż nasi zachodni sąsiedzi uwielbiają strategie ekonomiczne.

Przypomnijmy, że Transport Fever 2 ukazało się 11 grudnia tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Produkcja spotkała się także z ciepłym przyjęciem przez media branżowe. Według serwisu Metacritic gra posiada średnią ocen na poziomie 80%. Transport Fever 2 mniej spodobało się naszemu redaktorowi, który wystawił produkcji notę 6.5/10.

  1. Recenzja gry Transport Fever 2 – Dobry symulator, słaby tycoon
  2. Oficjalna strona gry