Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2019, 11:58

autor: Aquma

PewDiePie planuje zrobić sobie przerwę od YouTube

Popularny streamer PewDiePie planuje sobie zrobić przerwę od tworzenia filmów na platformie YouTube. Urlop rozpocznie się na początku 2020 roku. Wkrótce powinniśmy poznać więcej konkretów.

PewDiePie przez jakiś czas nie będzie publikował filmów na YouTube. - PewDiePie planuje zrobić sobie przerwę od YouTube - wiadomość - 2019-12-16
PewDiePie przez jakiś czas nie będzie publikował filmów na YouTube.

Jeden z najpopularniejszych youtuberów na świecie (i pierwszy solowy twórca ze 100 milionami subskrybentów) - Felix „PewDiePie” Kjellberg - planuje zrobić sobie urlop. Gwiazdor platformy poinformował o tym w niedawnym filmie, w którym krytykuje nową politykę firmy w zakresie walki z mową nienawiści i atakowaniem użytkowników (oświadczenie znajdziecie pod koniec 11 minuty).

Przerwa PewDiePie rozpocznie się na początku 2020 roku i potrwa „krótką chwilę”. Popularny twórca obiecał, że niedługo przedstawi więcej szczegółów. Powodem, dla którego streamer zdecydował się podjąć taką decyzję jest zmęczenie i wypalenie, które trapi wiele osób żyjących z YouTube. Zbudowanie i utrzymanie licznej bazy fanów wymaga ciągłego tworzenia nowej zawartości, co z czasem wywołuje męcząca presję.

Warto przypomnieć, że PewDiePie w przeszłości kilkukrotnie wywoływał głośne kontrowersje (ostatnio został też zbanowany w Chinach za opublikowanie dość niewybrednego mema z wizerunkiem prezydenta tego kraju, Xi Jinpinga). Zamieszanie nie przeszkadza mu jednak zarabiać ogromnych pieniędzy (a w gruncie rzeczy może nawet pomaga - w końcu, jak wiadomo, „nie ważne jak o Tobie mówią, byle mówili”).

  1. YouTube - strona oficjalna