Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2019, 16:50

autor: Serek

PewDiePie pierwszym solowym twórcą z 100 mln subskrypcji na YouTube

PewDiePie stał się pierwszym solowym twórcą, który może pochwalić się 100 mln subskrybentów w serwisie YouTube. Taki wynik ma jeszcze tylko jeden kanał, któremu udało się nawet wyprzedzić Szweda w osiągnięciu tego pułapu.

Kiedyś dzieci przeczytają o nim w e-podręcznikach do WOSM-u, czyli wiedzy o social mediach. - PewDiePie pierwszym solowym twórcą z 100 mln subskrypcji na YouTube - wiadomość - 2019-08-26
Kiedyś dzieci przeczytają o nim w e-podręcznikach do WOSM-u, czyli wiedzy o social mediach.

Jesteśmy świadkami epokowego wydarzenia. Kiedyś będziemy mogli opowiedzieć swoim dzieciom i wnukom, że żyliśmy w epoce, w której pierwszy solowy twórca przekroczył pułap 100 milionów subskrybentów w serwisie YouTube. Tym twórcą jest oczywiście PewDiePie, czyli tak naprawdę Felix Kjellberg. Co ciekawe, to nie jedyny powód do radości Szweda - youtuber kilka dni temu wziął ślub. Jedyną przysłowiową łyżką (nawet łyżeczką) dziegciu w beczce miodu może być fakt, że PewDiePie w wyścigu o 100 mln subskrypcji zajął dopiero drugie miejsce. Kjellberga wyprzedził indyjski kanał muzyczny T-Series, na którym znajdują się największe tamtejsze przeboje.

Nie zmienia to faktu, że to naprawdę ogromne osiągnięcie. Żadnemu solowemu twórcy do tej pory nie udało się osiągnąć takiej popularności. Co ciekawe, jak informuje Forbes, żaden inny youtuber nawet nie zbliżył się do tego pułapu. Kanał, który obecnie znajduje się na najniższym stopniu podium w wyścigu o subskrypcje, ma „zaledwie” 60 mln subskrybentów. Jest nim 5-Minute Crafts, poświęcony poradom i pomysłowym rozwiązaniom, które mogą w prosty sposób uprzyjemnić nam życie.

PewDiePie osiągnął tak ogromny sukces, że nawet pomimo niezbyt ciepłych relacji między twórcą a platformą, YouTube zdecydował się mu pogratulować. Przypomnijmy, że droga do sławy youtubera nie była usłana różami - antysemickie żarty to tylko niektóre z jego występków. Obecnie PewDiePie skupia się głównie na materiałach z Minecrafta.

  1. Oficjalny kanał PewDiePie na YouTube