Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Bus (PC)

The Bus PC

Złożona gra symulacyjna, w której wcielamy się w kierowcę miejskiego autobusu lub szefa firmy, kupującego i serwisującego pojazdy oraz zatrudniającego pracowników. The Bus oddaje nam do dyspozycji cały Berlin, przeniesiony do gry w skali 1:1.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

PC Windows
Okładka The Bus (PC)

producent: TML-Studios

wydawca: Aerosoft

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

25marca2021

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Bus jest rozbudowaną grą symulacyjną, która pozwala nam nie tylko wcielić się w kierowcę miejskiego autobusu, lecz również stanąć na czele własnej floty. Produkcja została opracowana przez wyspecjalizowany w tym gatunku zespół TML-Studios, a jej wydaniem zajęła się firma AeroSoft.

Mechanika

The Bus oddaje nam do dyspozycji cały Berlin; stolicę Niemiec przeniesiono do gry w skali 1:1. W wirtualnym mieście znajdziemy nie tylko prawdziwe zajezdnie i przystanki, lecz również zabytki, miejsca użyteczności publicznej oraz rozmaite punkty orientacyjne, znane z jego prawdziwego odpowiednika. Po niemieckiej metropolii przemieszczamy się głównie za kierownicą autobusu, jednak autorzy pozwalają nam również swobodnie poruszać się na piechotę, zarówno wewnątrz kontrolowanych przez nas pojazdów, jak i po ulicach.

W trybie swobodnej jazdy naszym zadaniem jest jazda po Berlinie w taki sposób, by trzymać się wyznaczonej trasy i dojeżdżać na kolejne przystanki zgodnie z rozkładem jazdy. W grze zaimplementowano realistyczny cykl dnia i nocy, pory roku, a także zmieniającą się pogodę. Poza tym jako kierowcy autobusu, musimy mieć oczy dookoła głowy, by zapewnić pasażerom bezpieczny przejazd. Należy uważać zarówno na znaki oraz sygnalizację świetlną (niektóre skrzyżowania bywają wyjątkowo skomplikowane), jak i na innych uczestników ruchu (samochody, tramwaje, pieszych), którzy czasami potrafią zachowywać się nieprzewidywalnie. Na przystankach musimy natomiast czekać, by wszyscy wysiadający opuścili pojazd oraz wszyscy chętni zdążyli do niego wejść. W przypadku tych drugich musimy zająć się również sprzedawaniem im biletów lub kontrolą już przez nich posiadanych.

Produkcja oddaje nam do dyspozycji dwa główne warianty sterowania. Jak sugerują ich nazwy, realistyczny jest przeznaczony dla doświadczonych kierowców, z kolei zręcznościowy przygotowano z myślą o graczach niezaznajomionych z meandrami jazdy autobusem. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować własny, łączący cechy obu wymienionych, a na nowicjuszy czeka rozbudowany samouczek.

Na tym nie koniec, gdyż The Bus pozwala również na stworzenie własnej firmy autobusowej w ramach specjalnego trybu ekonomicznego. Wiąże się to z koniecznością kupowania i serwisowania pojazdów, zatrudniania pracowników oraz układania tras. Oczywiście na wszystko to potrzebujemy pieniędzy, które zarabiamy poprzez sprzedaż biletów.

Tryby gry

The Bus umożliwia zarówno rozgrywkę w pojedynkę, jak i zabawę w trybie multiplayer. Ponadto w grze zaimplementowano tryb fotograficzny, który pozwala tworzyć spersonalizowane screenshoty.

Kwestie techniczne

The Bus może się pochwalić szczegółową, realistyczną grafiką. Tytuł wykorzystuje technologie śledzenia wzroku (Tobii Eyetracking oraz TrackIR), a także pozwala na zabawę przy pomocy myszy i klawiatury, pada bądź kierownicy. Jazdę po mieście urozmaicają nam dwie stacje radiowe – DoubleBass.FM oraz FlashBass.FM.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Wymagania wiekowe The Bus

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Bus

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-9700K 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce RTX 2060 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 • 25 GB SSD
 • Windows 10 64-bit
The Bus pozwala pojeździć po Berlinie. Dziś premiera w Early Access
The Bus pozwala pojeździć po Berlinie. Dziś premiera w Early Access

wiadomość25 marca 2021

Za kilka godzin w Steam Early Access zadebiutuje The Bus, czyli ambitny symulator autobusu, który pozwoli nam jeździć po wirtualnym Berlinie.