Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 09:50

The Bus pozwala pojeździć po Berlinie. Dziś premiera w Early Access

Za kilka godzin w Steam Early Access zadebiutuje The Bus, czyli ambitny symulator autobusu, który pozwoli nam jeździć po wirtualnym Berlinie.

THE BUS W SKRÓCIE:
 1. Deweloper: TML-Studios
 2. Wydawca: AeroSoft
 3. Gatunek: symulator
 4. Platforma: PC
 5. Planowana długość wczesnego dostępu: 8-16 miesięcy.

Dzisiaj we wczesnym dostępie zadebiutuje gra The Bus, czyli opracowany przez niemieckie TML-Studios symulator miejskiego autobusu, który zaoferuje wirtualną wersję Berlina odtworzoną w skali 1:1.

Grę będzie można kupić na Steamie. The Bus zostanie odblokowany w serwisie firmy Valve o godzinie 11:00 czasu polskiego. Produkcja zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Autorzy spodziewają się, że tytuł spędzi w Early Access ok. 8-16 miesięcy.

Rozwój w ramach wczesnego dostępu podzielony zostanie na trzy fazy. Pierwsza z nich, oznaczona numerem 1.0, ruszy wraz z premierą w Steam Early Access. Wersja, którą będziemy mogli kupić dzisiaj zaoferuje linię autobusową TXL z różnymi trasami oraz tryb swobodnej rozgrywki. Będziemy mogli pokierować dwoma wariantami autobusów (przegubowym i solo) oraz cieszyć się takimi mechanizmami jak sprzedaż biletów czy transport pasażerski z wsiadaniem i wysiadaniem.

W fazie 2.0 otrzymamy narzędzia moderskie, w tym edytor tras, obsługę padów z PlayStation 4 i Xboksa One oraz multiplayer w trybie swobodnej rozgrywki. Do gry dodane zostaną linie 100 i 200 z różnymi trasami oraz dwie nowe odmiany pojazdów. Na ulicach pojawią się autobusy sterowane przez AI, a wirtualny Berlin wzbogaci się o drobiazgowo odtworzoną zajezdnię przy ulicy Indiry-Gandhi z połączeniem do wszystkich linii autobusowych.

Faza 3.0 wczesnego dostępu rozbuduje rozgrywkę o elementy ekonomiczne. Będziemy mogli stworzyć własną firmę autobusową, zatrudniać pracowników i kupować pojazdy. Gracze będą musieli dbać o stan techniczny swojej floty, zarabiać na sprzedaży biletów oraz odpowiednio bilansować inwestycje z przychodami. W trybie ekonomicznym będziemy bawili się samotnie lub w wariancie multiplayer. Ponadto otrzymamy linię 245 wraz z różnymi trasami, tramwaje sterowane przez sztuczną inteligencję, efekty audio w postaci zapowiedzi przystanków i rozmów pasażerów oraz węzeł komunikacyjny, czyli obszar do swobodnego poruszania się pomiędzy Dworcem Głównym w Berlinie a Placem Poczdamskim, wraz z tunelem Tiergarten. Ponadto pojawi się samouczek.

 1. The Bus w Steam Early Access
 2. Oficjalna strona gry

Przed podjęciem decyzji o zakupie gry warto zaznajomić się z jej wymaganiami sprzętowymi. Autorzy zastrzegają jednak, że podane specyfikacje dotyczą jedynie wersji The Bus, która zadebiutuje dzisiaj we wczesnym dostępie, więc w przyszłości wymagania mogą ulec zmianie.

The Bus – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5 4460
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia Geforce GTX 950 lub Radeon R9 280
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 25 GB
 6. System operacyjny: Windows 7/ 8 / 10 64-bit

The Bus – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i7 9700K
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia Geforce RTX 2060 lub Radeon RX 5600XT
 4. Wersja DirectX: 12
 5. Miejsce na dysku: 25 GB (zalecany dysk SSD)
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit