Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 10:02

Valheim i polskie Hellish Quart to jedne z największych premier lutego na Steam

Poznaliśmy 20 największych premier lutego na Steamie. Na liście znalazły się m.in. dominujące w ostanich tygodniach Valheim, polskie Hellish Quart, Persona 5 Strikers oraz Little Nightmares II.

Marzec powoli dobiega końca, ale wypada nam jeszcze cofnąć się do poprzedniego miesiąca. Firma Valve ujawniła bowiem największe premiery lutego na Steamie. Podano też pięć (czy raczej cztery) darmowe produkcje z największym przyrostem graczy, jak również wskazano na cechy wspólne poszczególnych tytułów w samym zestawieniu.

W drugim miesiącu 2021 roku pośród dwudziestu największych premier na Steamie znalazło się dziewięć produkcji debiutujących w ramach wczesnego dostępu. Nikogo chyba nie zaskoczy obecność Valheim, bez wątpienia największego fenomenu ostatnich tygodni. Widać to już po samej liczbie recenzji, których jest ponad 170 tysięcy – to więcej niż wynik pozostałych dziewiętnastu gier razem wziętych. Wśród nich znajdziemy różnorodne produkcje, zarówno logiczne The Room 4: Old Sins i strategiczne War on the Sea, jak i „rogalikowe” Curse of the Dead Gods oraz kompletne wydanie NiOh 2.

 1. Dlaczego Valheim się nie nudzi? Bo ścinanie drzew to przygoda

Na liście znalazł się też polski akcent w postaci Hellish Quart, czyli oryginalnej bijatyki stawiającej na realizm (co zresztą zyskało jej pochwały profesjonalistów). Fakt, że daleko jej do popularności Persony 5 Strikers, Little Nightmares II czy Breathedge, o Valheim nawet nie wspominając. Trzeba jednak brać poprawkę na, bądź co bądź, bardzo niszowy charakter produkcji, tak w kwestii gatunku i założeń rozgrywki (zapomnijcie o analizowaniu danych na temat klatek, czyli tzw. frame data), jak i realiów.

Największe premiery lutego 2021 na Steamie:

 1. 30XX
 2. Becastled
 3. Breathedge
 4. Curse of the Dark Gods
 5. Cyber Manhunt
 6. Fight in the Tight Space
 7. Firework
 8. Hellish Quart
 9. HuniePop 2: Double Date
 10. League of Maidens
 11. Little Nightmares II
 12. Nebuchadnezzar
 13. Nioh 2: Complete Edition
 14. Persona 5 Strikers
 15. Rhythm Doctor
 16. Rogue Heroes: Ruins of Tasos
 17. The Room 4: Old Sins
 18. Valheim
 19. War on the Sea
 20. Zombie Army 3: Dead War

Największe premiery free-to-play:

 1. Krunker
 2. League of Maindes
 3. Old School RuneScape
 4. Royal Crown