Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2021, 08:50

Valheim liczy już 5 mln wirtualnych wikingów. Twórcy dzielą się ciekawostkami

Zespół Iron Gate poinformował, że sprzedał już ponad 5 mln egzemplarzy Valheim, czyli survivalowej gry sieciowej, która miesiąc temu zadebiutowała w Steam Early Access.

Valheim kontynuuje podbój serwisu Steam. Studio Iron Gate pochwaliło się, że sprzedaż gry przekroczyła 5 mln egzemplarzy gry. Ten imponujący wynik udało się uzyskać w miesiąc od premiery, gdyż produkcja zadebiutowała we wczesnym dostępie 2 lutego tego roku.

Twórcy podzielili się również ciekawymi statystykami. Do tej pory fani spędzili w Valheim 15 tysięcy lat i obejrzeli 35 mln godzin transmisji rozgrywek z produkcji w serwisie Twitch. Ponadto tytuł wspina się w zestawieniu najwyżej ocenianych gier przez użytkowników Steam. Obecnie zajmuje pozycję numer 39., mogąc pochwalić się 123 tysiącami recenzji graczy, w tym 96% pozytywnych.

Studio Iron Gate liczy jedynie pięć osób (choć w planach jest wzmocnienie zespołu dodatkowymi pracownikami), więc twórcy żartują, że obecnie na każdego z nich przypada milion sprzedanych egzemplarzy.

Przypomnijmy, że autorzy poinformowali o przekroczeniu 2 mln egzemplarzy 15 lutego. Cztery dni później były to już trzy miliony, a 24 lutego ogłoszono osiągnięcie progu 4 mln. Gra od czterech tygodni nie schodzi z pierwszego miejsca listy bestsellerów Steam, która ustalana jest według uzyskanych przychodów.

Valheim sprzedaje się szybciej niż inne przeboje z kategorii sieciowych gier survivalowych. Po dwóch miesiącach od premiery Rust mógł się pochwalić milionem nabywców, a ARK: Survival Evolved osiągnięcie takiego wyniku zajęło miesiąc. Z kolei DayZ potrzebowało ponad roku na przekroczenie progu 3 mln zakupionych egzemplarzy.

Obecny rekord aktywności Valheim wynosi ponad 500 tysięcy osób bawiących się jednocześnie i został ustanowiony 21 lutego tego roku. To jeden z pięciu najlepszych wyników w historii serwisu Steam.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim - poradnik do gry