Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2015, 16:01

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

DayZ - sprzedano 3 mln egzemplarzy gry studia Bohemia Interactive

Dostępna od grudnia 2013 roku wczesna wersja survival sandboksa DayZ rozeszła się w nakładzie przekraczającym 3 mln egzemplarzy. Wesołą nowinę przekazał Brian Hicks, wiodący producent gry.

DayZ to duży komercyjny sukces.
DayZ to duży komercyjny sukces.

Brian Hicks, wiodący producent gry DayZ, pochwalił się na Twitterze, że tytuł znalazł już ponad 3 mln nabywców. Wynik jest tym bardziej imponujący, że uzyskano go tylko ze sprzedaży nieukończonej wersji produkcji, która zadebiutowała w cyfrowej dystrybucji 16 grudnia 2013 roku, a więc nieco ponad rok temu. Krótko pisząc, graczom nie przeszkadza za bardzo fakt, że survivalowy projekt studia Bohemia Interactive jest jeszcze daleki od ideału i chętnie wydają pieniądze w Steam Early Access. Przy okazji warto przypomnieć, że pod koniec listopada 2014 roku twórcy opublikowali harmonogram prac na bieżący rok. W nadchodzących miesiącach produkcja zostanie wzbogacona o pojazdy i związane z nimi opcje (naprawy oraz modyfikacje), zaawansowane zachowania zwierząt, pułapki, barykady, środki transportu powietrznego itd. Pod koniec roku zadebiutuje natomiast wersja beta DayZ, w związku z czym koszt zakupu wzrośnie do 34,99 euro. Ponadto w planach deweloperów znajduje się także edycja na konsolę PlayStation 4.

DayZ - sprzedano 3 mln egzemplarzy gry studia Bohemia Interactive - ilustracja #2
DayZ w skrócie:
  • Gatunek: survival sandbox
  • Deweloper: Bohemia Interactive
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4
  • Data premiery: 2016 rok

Oprócz dodawania kolejnych elementów do rozgrywki, twórcy cały czas pracują nad usprawnieniem technologii. Jakość oprawy graficznej ma znacznie wzrosnąć dzięki nowemu silnikowi Enfusion. Polepszy on także wydajność produkcji oraz pozwoli wykorzystać biblioteki DirectX 11, co z kolei wpłynie na lepszą jakość konsolowej wersji. Krótko pisząc, przyszłość zapowiada się bardzo obiecująco, ale na wdrożenie wszystkich zmian jeszcze sobie trochę poczekamy.

DayZ to tytuł oparty na popularnej modyfikacji do gry ArmA II. W produkcji trafiamy do Czarnorusi - postkomunistycznego kraju opanowanego przez zombie. Zabawa polega na przetrwaniu, a do zadań graczy należy nie tylko bieganie z karabinem i strzelanie do wszystkiego, co się rusza, ale także poszukiwanie żywności, surowców, znajdywanie schronień itd.