Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 09:32

Valheim nie do zatrzymania? Padł kolejny rekord dobowej popularności

Valheim idzie jak burza. Wczoraj gra ustanowiła nowy rekord aktywności na Steamie, przekraczając próg pół miliona graczy bawiących się jednocześnie. Był to również największy bestseller tygodnia w tym serwisie.

W SKRÓCIE:
  • nowy rekord aktywności Valheim na Steamie (ponad 0,5 mln graczy jednocześnie),
  • Valheim to największy bestseller Steam trzeci tydzień z rzędu,
  • chińskie RPG Tale of Immortal nadal sprzedaje się jak szalone,
  • Cyberpunk 2077 wypadł z pierwszej dziesiątki bestsellerów Steam.

Gra Valheim to pierwszy wielki przebój tego roku. Kolejnym dowodem potwierdzającym popularność tej produkcji jest ustanowienie nowego rekordu aktywności. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, na Steamie w produkcję bawiło się 502 387 osób równocześnie.

Przez krótki czas tytuł był w niedzielę drugą najpopularniejszą produkcją w serwisie studia Valve, przebijając nawet Dota 2. Ostatecznie rekord dobowy tej gry MOBA był większy, a ogólnie, licząc cały dzień, Valheim zajęło pozycję numer trzy. Jest to tym bardziej imponujące, że jest to pozycja płatna, podczas gdy liderzy zestawienia, czyli Counter-Strike: Global Offensive oraz Dota 2, korzystają z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Valheim nie do zatrzymania? Padł kolejny rekord dobowej popularności - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Gra nie tylko osiąga doskonałe wyniki aktywności, ale również sprzedaje się jak szalona. Valheim było największym bestsellerem ubiegłego tygodnia na Steamie według uzyskanych przychodów. Tę pozycję zajmowało również na dwóch poprzednich listach.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała we wczesnym dostępie 2 lutego tego roku. Kilka dni temu autorzy, czyli ludzie ze studia Iron Gate, pochwalili się, że sprzedaż Valheim przekroczyła 3 mln egzemplarzy.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim - poradnik do gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Valheim

2.

Tale of Immortal

3.

Valve Index VR Kit

4.

Playerunknown's Battlegrounds

5.

Rust

6.

Nioh 2 – The Complete Edition

7.

Battlefield V

8.

Sea of Thieves

9.

Grand Theft Auto V

10.

Persona 5 Strikers (pre-order)

Omawiając zestawienie największych bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia, warto także zwrócić uwagę na wciąż doskonałą sprzedaż Tale of Immortal, czyli niezależnego RPG-a z otwartym światem, który dostępny jest na razie wyłącznie w języku chińskim. Gra zadebiutowała pod koniec stycznia i od tego czasu nie opuszcza drugiej pozycji w tygodniowych zestawieniach udostępnianych przez Valve.

Na koniec należy odnotować, że po raz pierwszy od premiery z pierwszej dziesiątki wypadł Cyberpunk 2077.