Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2021, 17:51

Jeden, dwa, trzy... miliony kopii Valheim w rękach graczy

Pracownicy studia Iron Gate Studio ogłosili kolejne dane sprzedaży Valheim. W niecałe trzy tygodnie od premiery produkcja trafiła już w ręce ponad trzech milionów graczy.

W skrócie:

  1. pracownicy studia Iron Gate Studio poinformowali, że sprzedaż Valheim przebiła 3 miliony kopii;
  2. aktywność graczy również utrzymuje się na zbliżonym do rekordu poziomie.

Popularność Valheim nadal nie słabnie. Pracownicy studia Iron Gate Studio poinformowali, że gra osiągnęła kolejny duży sukces i sprzedała się łącznie w nakładzie ponad 3 milionów kopii.

Ten luty był naprawdę szalony! W mniej niż trzy tygodnie we wczesnym dostępie osiągnęliśmy kolejny kamień milowy. Valheim zostało zakupione przez ponad trzy miliony odważnych wikingów, którzy chcą przetrwać w dziesiątym świecie Yggdrasila lub zginąć, próbując, prawdopodobnie na skutek zmiażdżenia przez spadające drzewo.

Wynik ten jest naprawdę imponujący, zważywszy na fakt, że zaledwie 4 dni temu twórcy Valheim poinformowali, iż gra sprzedała się w nakładzie 2 milionów kopii. Oznacza to, że ta niewielka produkcja rozwijana przez zaledwie pięcioosobowe studio nadal utrzymuje dużą tendencję wzrostową. Prawdopodobnie więc niedługo doczekamy się kolejnego dużego osiągnięcia.

Popularność tytułu widać również, patrząc na statystyki. Chociaż rekord w liczbie graczy padł 4 dni temu i wynosi on prawie 393 000 zalogowanych jednocześnie użytkowników, to obecnie wartości te są niezwykle zbliżone do najwyższego wyniku. W ciągu ostatniej doby w szczytowym momencie w Valheim bawiło się ponad 390 000 osób.

Jeden, dwa, trzy... miliony kopii Valheim w rękach graczy - ilustracja #1
Źródło: https://steamdb.info/app/892970/graphs/

Valheim zadebiutowało we wczesnym dostępie 2 lutego 2021 roku. Niedawno twórcy gry podzielili się szczegółami związanymi z jej dalszym rozwojem.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim - poradnik do gry