Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 12:36

autor: Qskan

Valheim - nowa kraina i bossowie w nadchodzących aktualizacjach

Od ponad dwóch tygodni graczy zachwyca Valheim, survival we wczesnym dostępie. W wywiadzie dla portalu PC Gamer twórcy zdradzili więcej szczegółów odnośnie przyszłej zawartości gry. Jeszcze w tym roku w grze ma pojawić się m.in. nowa kraina czy usprawniony system budowania.

W SKRÓCIE:
  • W wywiadzie dla portalu PC Gamer jeden z twórców Valheim zdradził szczegóły dotyczące przyszłych aktualizacji.
  • W tym roku możemy spodziewać się nowej krainy ze świeżą zawartością.
  • Dodatkowo usprawnione zostaną m.in. mechaniki budownictwa i żeglarstwa.

Niedawno informowaliśmy o kolejnym sukcesie Valheim, niezależnej gry survivalowej od studia Iron Gate – w niecałe dwa tygodnie tytuł sprzedał się w nakładzie ponad 2 mln kopii (a to początek Early Accessu). Niedługo po premierze twórcy podzielili się z fanami planem na 2021 r., który zawiera przynajmniej cztery duże update’y. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, co kryje się pod hasłami z ‘’rozkładu jazdy” udostępnionego przez autorów.

Dziś uchylono rąbka tajemnicy – a konkretnie, uchylił go Henrik Törnqvist z Iron Gate Studio, który rozmowie z portalem PCGamer.com opisał każdą z nadchodzących aktualizacji. Z jego słów wynika, że w Valheim możemy spodziewać się usprawnienia elementów związanych z budowaniem oraz całą mechaniką zajmowania się domem, a także żeglarstwem. Dodani zostaną także nowi bossowie oraz cała kraina.

Valheim - nowa kraina i bossowie w nadchodzących aktualizacjach - ilustracja #1
Budowanie schronienia ma dać większe pole do popisu naszej kreatywności

Hearth and Home

Pierwsza z dużych aktualizacji Valheim o tytule Hearth and Home będzie skupiać się na ulepszeniu mechaniki budowania. Gracze dostaną w swoje ręce nowe komponenty, z których będzie można tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje. Twórcy zamierzają pochylić się bardziej nad aspektem gotowania posiłków i rolnictwem. W tym momencie nasze schronienie w Valheim pozostaje prawie wyłącznie bazą wypadową. Nowy update ma szanse zmienić je w przytulne cztery kąty.

Cult of the Wolf

W przypadku drugiej zapowiedzianej aktualizacji twórcy nabrali więcej wody w usta. Dowiedzieliśmy się jedynie tyle, że Cult of the Wolf będzie skupiał się na eksploracji i walce. Możliwe, że czekają nas interakcje z nowym rodzajem przeciwników.

Ships and the Sea

Jak można odczytać z nazwy, trzecia aktualizacja ma urozmaicić morską żeglugę. Jak zdradził Henrik Törnqvist:

Wprowadzimy do gry możliwość lepszego dostosowywania statków i postaramy się nieco wzbogacić biosferę oceanu. Ponieważ nie jest on tak zapełniony, jak pozostałe biomy lądowe, chcemy, aby w oceanie było więcej aktywności.

Valheim - nowa kraina i bossowie w nadchodzących aktualizacjach - ilustracja #2
Morze ma wypełnić się fauną i florą. Mam nadzieje, że trochę bardziej przyjazną niż węże morskie.

Mistlands

W tej aktualizacji do świata Valheim ma zostać wprowadzona zupełnie nowa kraina biologiczna. Jak wskazuje jej nazwa, będziemy mieli do czynienia z Mglistymi ziemiami. Kraina będzie skrywać przed nami sporo nowości w postaci przeciwników, zasobów, a także nowych bossów. Dowiedzieliśmy się, że docelowo w grze ma być dziewięć biomów, z czego każdy z nich będzie miał swojego unikatowego bossa.

Obecnie twórcy skupiają się na naprawie najbardziej palących problemów i bugów, nie znamy jeszcze dat wprowadzenia aktualizacji w życie. Törnqvist dodaje:

Cały zespół pracuje nad naprawieniem wszystkich błędów, które wychodzą na jaw, gdy nagle w twoją grę gra milion osób. Jesteśmy pięcioosobową grupą, więc mamy całkiem sporo do zrobienia. Ale jak tylko poczujemy się gotowi, rozpoczniemy pracę nad aktualizacjami.