Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2021, 13:45

autor: Aquma

Valheim ma już 20 tys. graczy, poznaliśmy plany twórców

Twórcy Valheim podzielili się planami rozwoju swojego dzieła. Wynika z nich, że do końca roku gra doczeka się co najmniej trzech dużych aktualizacji. Tytuł cieszy się sporą popularnością na Steamie.

W SKRÓCIE:

  1. gra Valheim cieszy się sporą popularnością na Steamie – niedawno padł rekord liczby osób bawiących się w tym samym czasie;
  2. do końca roku produkcja powinna otrzymać trzy duże aktualizacje i nowy typ krainy.

Wczoraj w programie Wczesnego Dostępu Steam zadebiutowała gra Valheim – stworzony z myślą o trybie wieloosobowym survival z otwartym światem, w którym wcielamy się w wikingów rywalizujących o wstęp do zaświatów. Produkcja cieszy się sporą popularnością – według statystyk serwisu SteamCharts, wczoraj padł rekord liczby osób grających równocześnie (było to 20038 użytkowników).

Valheim ma już 20 tys. graczy, poznaliśmy plany twórców - ilustracja #1
Valheim w serwisie SteamCharts. Źródło: https://steamcharts.com/app/892970

Twórcy omawianej produkcji z pewnością cieszą się z sukcesu, ale nie zamierzają zasypywać przysłowiowych gruszek w popiele. Zamiast tego w planach jest intensywna praca, dzięki której Valheim stanie się jeszcze lepsze. Przed końcem tego roku gra powinna otrzymać co najmniej trzy duże aktualizacje, zatytułowane Hearth and Home (w wolnym tłumaczeniu Palenisko i dom), Cult of the Wolf (Kult wilka) oraz Ships and the Sea (Statki i morze). Niestety nie wiadomo, co dokładnie wprowadzą, choć tytuły niewątpliwie są jakąś sugestią w kwestii możliwej treści. Na pewno dostaniemy też kolejny typ krainy – tzw. Mistlands, czyli mgliste ziemie.

Jeśli deweloperom starczy czasu, pochylą się także nad kolejnymi poprawkami i nowościami. Na liście można znaleźć m.in. takie rzeczy, jak interakcje w trybie wieloosobowym, poprawki systemu walki, fazy księżyca, doły smołowe, bardziej unikatowe lokacje czy tryb sandboksowy. Pełną listę planowanych nowości znajdziecie na poniższej infografice.

Plany rozwoju Valheim. Źródło: https://store.steampowered.com/news/app/892970/view/3056224118622201244 - Valheim ma już 20 tys. graczy, poznaliśmy plany twórców - wiadomość - 2021-02-04
Plany rozwoju Valheim. Źródło: https://store.steampowered.com/news/app/892970/view/3056224118622201244
  1. Valheim – strona oficjalna