Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 13:03

CS:GO - patch usuwa bugi z pingiem i odgłosami kroków

Firma Valve udostępniła nowy patch do Counter-Strike: Global Offensive. Aktualizacja usuwa dwa poważne błędy związane z tzw. pingowaniem oraz dźwiękami kroków.

Counter-Strike: Global Offensive doczekał się nowej aktualizacji. Update przyniósł ze sobą poprawki dla map Anubis, Apollo oraz Frostbite, zarówno wizualnych, jak i bardziej praktycznych (na przykład usunięto miejsca, w których można było podsadzić innych graczy). Naprawiono też wizualne głosowanie na kolejną mapę po zakończeniu rundy.

Jednakże dwie najważniejsze zmiany nie dotyczą żadnej ze wspomnianych map. Otóż od długiego czasu społeczność skupioną wokół CSGO irytował bug ze znacznikiem (pingiem), który reagował, gdy przechodził przez niego inny gracz. W praktyce pozwalało to dostrzec ukrytych przeciwników, co dawałoby sporą przewagę w każdej strzelance, a co dopiero w takiej, w której jedno trafienie nierzadko oznacza zgon. Drugi bug (omówiony choćby w tym wątku w serwisie Reddit) dotyczył odgłosów kroków. Te bowiem nie zawsze odpowiadały nawierzchni, po której stąpał gracz, co mogło wprowadzać innych uczestników rozgrywki w błąd. Również tę usterkę usunęła nowa aktualizacja.

Deweloperzy Valve nie śpieszyli się przesadnie z naprawieniem tych błędów, do czego fani spółki raczej zdążyli przywyknąć. Niektórzy zastanawiają się, czy usunięcie dwóch omówionych bugów nie jest efektem ostatnich wpisów na ich temat w serwisie Reddit, które przyciągnęły uwagę wielu graczy. Tak czy owak, społeczność skupiona wokół Counter-Strike: Global Offensive może świętować pozbycie się dwóch dość poważnych usterek z gry.