Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2021, 10:27

Ponad 4 mln graczy zostało wikingami w Valheim

Szarża wikingów trwa w najlepsze. Sprzedaż Valheim, czyli survivalowej gry studia Iron Gate, przekroczyła właśnie 4 mln egzemplarzy.

Valheim nie przestaje zadziwiać. Twórcy pochwalili się, że sprzedali już ponad 4 mln egzemplarzy gry. Ten imponujący wynik udało się uzyskać w trzy tygodnie od premiery, gdyż produkcja zadebiutowała we wczesnym dostępie 2 lutego tego roku.

Duże wrażenie robi zwłaszcza tempo sprzedaży w ostatnich kilkunastu dniach. Autorzy poinformowali bowiem o przekroczeniu 2 mln egzemplarzy 15 lutego. Cztery dni później były to już trzy miliony, a niecały tydzień później ogłosili osiągnięcie progu 4 mln.

Studio Iron Gate pochwaliło się również innymi statystykami. W najgorętszym momencie ubiegłego weekendu w Valheim bawiło się ponad 500 tysięcy osób jednocześnie. Taki wynik pozycjonuje grę wśród piątki produkcji o najwyższych rekordach aktywności w historii serwisu Steam.

Produkcja spotkała się również z bardzo pozytywnym odbiorem u graczy. Obecnie z ponad 90 tys. recenzji użytkowników aż 96% jest pozytywnych. Czyni to z Valheim 57. najwyżej ocenianą grę w ofercie Steam.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim - poradnik do gry