Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2021, 09:53

autor: Adrian Werner

Paradise Lost - imponujący zwiastun fabularny polskiej gry

Do sieci trafił śliczny nowy zwiastun Paradise Lost, czyli przygodówki polskiego zespołu PolyAmorous. Materiał prezentuje fabułę gry, ale zawiera również sporo sekwencji rozgrywki.

PARADISE LOST W SKRÓCIE:
 • Deweloper: PolyAmorous
 • Wydawca: All in! Games
 • Gatunek: przygodówka
 • Platformy: PC i konsole
 • Data premiery: 2021 r.

Firma All in! Games wypuściła nowy zwiastun Paradise Lost, czyli obiecującej przygodówki będącej debiutancką produkcją warszawskiego studia PolyAmorous. Filmik koncentruje się na zaprezentowaniu fabuły gry, ale składa się głównie ze scenek z gameplaya i trzeba przyznać, że projekt wygląda imponująco pod względem klimatu oraz grafiki.

Paradise Lost osadzone będzie w alternatywnej wersji lat 80. XX wieku. W stworzonym przez deweloperów świecie II wojna światowa trwała dwie dekady dłużej niż w naszej rzeczywistości. Ostatecznie znaczna część Europy została zniszczona po przeprowadzonym przez nazistów ataku atomowym. W momencie rozpoczęcia akcji gry duże połacie kontynentu pozostają niezbadane z powodu śmiercionośnego promieniowania.

Gracze wcielą się w 12-letniego Szymona, który odkrywa gigantyczny bunkier zbudowany przez Niemców. Zainstalowania w nim, zaawansowana technologia połączy się ze światem słowiańskich mitów. Podczas eksploracji struktury chłopiec kontaktować się będzie z tajemniczą dziewczyną imieniem Ewa.

W Paradise Lost wydarzenia będziemy obserwowali z perspektywy pierwszoosobowej. Gra skoncentruje się na opowiadaniu ciekawej historii. Struktura kampanii bazować ma na pięciu etapach żałoby (zaprzeczenie, gniew, targowanie się, depresja i akceptacja), a podejmowane przez nas decyzje wpłyną nie tylko na postacie, ale również na styl graficzny, elementy otoczenia oraz efekty dźwiękowe.

Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4 i zmierza na PC oraz niesprecyzowane jeszcze konsole. Premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku.

 1. Oficjalna strona gry

Warto na koniec wspomnieć, że Paradise Lost ma już kartę w serwisie Steam, dzięki czemu wiemy, jakie będą wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.

Paradise Lost – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 960
 4. Miejsce na dysku: 30 GB
 5. System operacyjny: Windows 10

Paradise Lost – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i7
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060
 4. Miejsce na dysku: 30 GB
 5. System operacyjny: Windows 10