Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5XSX
Okładka Paradise Lost (PC)

Paradise Lost

Pierwszoosobowa gra przygodowa, której akcja toczy się w Polsce w alternatywnej rzeczywistości. II wojna światowa nigdy się w niej nie skończyła, a po 20 latach walk naziści zniszczyli Europę, detonując ładunki nuklearne.

Przygodowe | FPP | postapokalipsa | polskie | indie | alternatywna historia | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Paradise Lost (PC)

data premiery gry:

gru2020

PC PS5 XSX

Paradise Lost to przygodówka przedstawiająca alternatywne losy świata po II wojnie światowej. Gra skupia się wokół chłopca zmagającego się ze stratą, odkrywania tajemnicy nazistowskiego bunkra oraz decyzji mogących zmienić losy ludzkości. Tytuł został stworzony przez polskie studio PolyAmorous, a za jego wydanie odpowiada All in! Games znane z takich produkcji jak Tools Up!

Fabuła

Akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie, w którym po trwającej 20 lat II wojnie światowej naziści przeprowadzają atak nuklearny na Europę, w tym między innymi na okupowaną od dwóch dekad Polska. Nie zostaje po nim praktycznie nic oprócz ponurych zgliszcz. W takich okolicznościach wcielamy się w rolę 12-letniego chłopca, któremu wraz z mamą udało się przetrwać. Podróżując po polskich pustkowiach, natrafiamy na zapomniany niemiecki bunkier, a w nim – połączenia rozkwitu technologicznego i słowiańskiego folkloru. Zwiedzając i poznając historię bunkra i zamieszkujących go niegdyś mieszkańców mamy okazję podejmować decyzje, które mogą, ale nie muszą, zmienić losy ludzkości.

Mechanika

W Paradise Lost z perspektywy pierwszej osoby eksplorujemy kolejne pomieszczenia bunkra, w których możemy wchodzić w interakcję z wieloma przedmiotami, przybliżającymi nam żywot zamieszkujących to wcześniej ludzi. Znajdziemy tu rozmaite notatki czy tajemnicze zdobycze technologiczne, których użycie wymaga ich manualnego uruchomienia. Nie zabrakło tu też elementów logicznych, gdyż spora część sprzętów czy przedmiotów wymaga od nas klikania i manewrowania nimi w odpowiedni sposób, co przyjmuje postać nietypowych łamigłówek.

Grając, przede wszystkim jednak skupiamy się na fabule, w której znalazło się sporo miejsca na podejmowanie decyzji i to w zależności od nich możemy doświadczyć jednego z kilku dostępnych w grze zakończeń.

Kwestie techniczne

Paradise Lost posiada w pełni trójwymiarową i realistyczną oprawę graficzną połączoną z podniosłą i melancholijną ścieżką dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Paradise Lost

Wymagania wiekowe Paradise Lost

16+

Wymagania sprzętowe Paradise Lost

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 10

PC
PS5
XSX