Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2021, 12:10

autor: Ewelina Krzykała

Dziś premiera polskiej przygodówki Paradise Lost

Dzisiaj premierę ma Paradise Lost - gra polskiego zespołu PolyAmorous. To interesująca przygodówka opowiadająca o niekończącej się wojnie, w której musi odnaleźć się dwunastoletni bohater.

W SKRÓCIE:
  1. Paradise Lost to przygodówka, w której główną postacią jest dwunastoletni Szymon. Świat widziany z jego perspektywy to zniszczona wojną nuklearną Warszawa i podziemne niemieckie bunkry.
  2. Przemierzając zrujnowane miasto i ukryte siedziby nazistów gracze podejmują decyzje, które mają wpływ na dalsze losy wykreowanej rzeczywistości. Istnieje kilka zakończeń.
  3. Gra przeznaczona jest na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, ale dzięki wstecznej kompatybilności zagrają w nią również posiadacze Xbox Series X/S i PS5.

Paradise Lost to kolejny rodzimy projekt, który daje spore nadzieje. Wypuszczony niedawno trailer ukazuje zniszczoną Warszawę lat 80., która stała się jedną wielką strefą skażenia. Okazuje się, że druga wojna światowa trwała znacznie dłużej niż w rzeczywistości i przez dwie kolejne dekady stolica była pod ostrzałem bomb jądrowych. W takim świecie żyje grupa ocalałych, wśród których znalazł się Szymon i jego matka. Gra, zgodnie z zapowiedziami, ma dzisiaj swoją premierę - zostanie odblokowana w popularnych serwisach dystrybucji cyfrowej około godziny 14:30.

Przygodówka od warszawskiego studia PolyAmorous to ciekawy mariaż drugowojennej niemieckiej technologii i słowiańskiego folku, które płynnie przenikają się w przeszukiwanych lokacjach. W grze nie zabrakło topornych maszyn, laboratoriów i sal, w których eksperymenty przeprowadzali technolodzy III Rzeszy, ale też można pobłądzić nieco po gęstych lasach czy klimatycznych rozstajach dróg typowych dla polskiej demonologii.

Z dystopijnym światem, w którym ludzkość musiała zejść do podziemi, mierzy się ciekawski i nieco naiwny chłopiec. Jednak to właśnie od jego decyzji zależą dalsze losy historii. W grze jest kilka wariantów zakończeń, a każda wybrana ścieżka wymaga sporego zaangażowania. Wiele przedmiotów nie zadziała bez odpowiedniego manewrowania nimi, jest też sporo zagadek do rozwiązania.

Paradise Lost to to gra single player. Jest dostępna w angielskiej wersji z polskimi napisami. Edycja na pecety jest dostępna jeszcze w przedsprzedaży w serwisach Steam oraz GOG.com. Standardowa cena na PC to 53,99 złotych, ale w GOG.com można jeszcze kupić grę w promocji za 35,69 zł. W przypadku wersji na Xboksa One koszt zakupu wynosi 69,99 zł. Nie znamy jeszcze ceny gry w PS Store.

  1. Paradise Lost – oficjalna strona
  2. Gameplay z Paradise Lost