Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS5PCXSX
Okładka Nascence: Anna's Songs (PS5)

Nascence: Anna's Songs

Nascence: Anna’s Songs to pierwszoosobowa przygodówka utrzymana w konwencji horroru. Jest to kontynuacja gry Anna z 2012 roku – staramy się w niej rozwiązać zagadkę kultu kontrolującego pewne miasteczko. Tytuł został opracowany przez firmy DreamPainters oraz Treehouse Studios.

Przygodowe | FPP | horror | indie

Okładka Nascence: Anna's Songs (PS5)

data premiery gry:

gru2020

PC PS5 XSX

Nascence: Anna’s Songs jest utrzymaną w atmosferze horroru grą przygodową, w której wcielamy się w pewnego londyńskiego fotografa i staramy się rozwiązać zagadkę niebezpiecznego kultu. Produkcja stanowi kontynuację wydanego w 2012 roku horroru Anna. Tytuł został opracowany i wydany przez autorów pierwszej części - studio DreamPainters. W pracy nad nim uczestniczyła również firma Treehouse Studios.

Fabuła

W Anna’s Songs wcielamy się w Thomasa – fotografa z Londynu, będącego równocześnie członkiem pewnej tajnej organizacji. Przyjeżdża on do miasteczka Reluné z zamiarem wystąpienia przeciwko kultowi, który włada nim od wieków. By to zrobić, musi odnaleźć prochy kobiety dawno temu oskarżonej o bycie wiedźmą i spalonej na stosie – tytułowej Anny. Jest śmierć była bezpośrednią przyczyną powstania tajemniczej religii, wywierającej niszczycielski wpływ na okolicę.

Mechanika

W Nascence: Anna’s Songs akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (tzw. FPP). Rozgrywka polega tutaj przede wszystkim na eksplorowaniu realistycznych lokacji, odkrywaniu zawiłości scenariusza opracowanego przez twórców i rozwiązywaniu zagadek, które często wykorzystują znajdowane przez nas przedmioty.

Tryby gry

W Nascence: Anna’s Songs możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Nascence: Anna’s Songs powstało w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Gra posiada ładną, trójwymiarową grafikę. Dzięki wykorzystaniu technologii fotogrametrii (skanowania przestrzeni) udało się stworzyć wiarygodnie prezentujące się lokacje. Mroczna atmosfera tytułu jest budowana m.in. dzięki świetnemu oświetleniu. Produkcja wykorzystuje także technologię AMD Contrast Adaptive Sharpening, która pozwala wyostrzyć wyświetlany obraz.

Warto odnotować, że w omawianym tytule znajdziemy ścieżkę dźwiękową nagraną z wykorzystaniem orkiestry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Nascence: Anna's Songs

Wymagania wiekowe Nascence: Anna's Songs

18+

PC
PS5
XSX