Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka Curse of the Dead Gods (PC)

Curse of the Dead Gods

Izometryczny hack’n’slash zrealizowany w konwencji roguelike’a, w którym wcielamy się w śmiałka plądrującego mroczne świątynie. Bohater gry Curse of the Dead Gods zmaga się z rozmaitymi maszkarami oraz klątwami, które jednocześnie osłabiają go i w pewnym sensie wzmacniają.

RPG | fantasy | hack'and'slash | roguelike | widok izometryczny | indie

Okładka Curse of the Dead Gods (PC)

data premiery gry:

23lut2021

PC PS4 XONE Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Curse of the Dead Gods jest hack’n’slashem zrealizowanym w konwencji roguelike’a, za którego wydaniem stoi firma Focus Home Interactive. Tytuł został opracowany przez niezależne francuskie studio Passtech Games, mające w swoim portfolio takie gry, jak Masters of Anima oraz seria Space Run.

Fabuła

Curse of the Dead Gods zabiera nas w podróż do posępnego, fantastycznego świata. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohatera pragnącego nieprzebranych bogactw, boskiej mocy oraz wiecznego życia. Ich poszukiwania prowadzą go do świątyń będących pełnymi niebezpieczeństw labiryntami, w których roi się od wszelkiej maści potworów i śmiertelnie groźnych pułapek. Dodatkowo plądrując je, protagonista musi zmagać się z rozmaitymi klątwami.

Mechanika

W Curse of the Dead Gods akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie rozgrywki przemierzamy generowane proceduralnie podziemia i stawiamy czoła hordom przeciwników. Tym co wyróżnia opisywany tytuł na tle podobnych gier, są tytułowe klątwy jednocześnie osłabiające oraz w pewnym sensie wzmacniające bohatera. Przykładem może być przekleństwo, przez które część otrzymywanych obrażeń odbiera protagoniście nie punkty życia, lecz złoto (choć dzięki niemu może dłużej utrzymać się wśród żywych, jest biedniejszy niż mógłby być bez niego) czy choćby klątwa, przez którą pokonani wrogowie eksplodują, raniąc wszystkie żywe istoty znajdujące się w pobliżu (a więc nie tylko pozostałych nieprzyjaciół, lecz także samego bohatera).

Na naszej drodze stają zarówno mniejsze potwory, które braki w sile nadrabiają liczebnością, jak i znacznie potężniejsi od nich bossowie. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie robimy użytek z broni białej (jak miecze bądź włócznie) lub dystansowej (pokroju pistoletów czy kusz). Dodatkowo na podorędziu mamy starożytne relikty, które zapewniają nam nowe umiejętności. W miarę postępów zdobywamy coraz lepsze wyposażenie, dzięki czemu możemy zapuszczać się głębiej i głębiej w przepastne lochy. Niezależnie jednak od tego, jak potężna jest nasza postać, należy pamiętać o mechanice permadeath, która sprawia, że po śmierci musimy zaczynać zabawę od nowa.

Kwestie techniczne

Choć styl rysunkowej grafiki w Curse of the Dead Gods jest posępny, nie brakuje w nim żywych kolorów. Niemniej odwiedzane lokacje są skąpane w mroku, a budzący grozę oponenci umierają w strugach krwi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,99 PLN

Gry podobne do Curse of the Dead Gods

Wymagania wiekowe Curse of the Dead Gods

16+

Wymagania sprzętowe Curse of the Dead Gods

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2125 3.3 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3820 3.6 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Śliczne RPG akcji Curse of the Dead Gods debiutuje na PC i konsolach
Śliczne RPG akcji Curse of the Dead Gods debiutuje na PC i konsolach

wiadomość23 lutego 2021

Dziś odbędzie się premiera pełnej wersji roguelike’a Curse of the Dead Gods. Gra będzie dostępna na Steamie, w Epic Games Store oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Curse of the Dead Gods w Early Access - „dziecko Darkest Dungeon i Hades
Curse of the Dead Gods w Early Access - „dziecko Darkest Dungeon i Hades"

wiadomość4 marca 2020

Wczoraj we wczesnym dostępie zadebiutował roguelike Curse of the Dead Gods od studia Passtech Games. Gra okazała się sporym sukcesem – dzięki satysfakcjonującej mechanice i ciekawym pomysłom jest chwalona zarówno przez graczy, jak i dziennikarzy.

Zapowiedziano Curse of the Dead Gods – połączenie Darkest Dungeon z Darksiders Genesis
Zapowiedziano Curse of the Dead Gods – połączenie Darkest Dungeon z Darksiders Genesis

wiadomość7 lutego 2020

Curse of the Dead Gods to mroczny roguelike, którego wydaniem zajmie się firma Focus Home Interactive. Produkcja w przyszłym tygodniu trafi na Steama, a udostępnione materiały sugerują, że będziemy mieć do czynienia z czymś na kształt nieślubnego dziecka Darksiders Genesis i Darkest Dungeon.

PC
PS4
XONE
Switch