Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDSWii
Okładka Our House (NDS)

Our House

Our House: Party!

Zajmujemy się stawianiem własnego domu, wykorzystując do tego celu zakupione w sklepie materiały. Gotową posiadłość wyposażamy następnie w meble. Bawimy się w pojedynkę lub z udziałem innych graczy.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Our House (NDS)

data premiery gry:

22wrz2009

Wii NDS

Our House jest dość nietypową produkcją. Z wykorzystaniem bogatych opcji edycyjnych projektuje się, buduje, a następnie odpowiednio wyposaża swój dom marzeń. Podobne pomysły zastosowano już chociażby w grach z serii The Sims. Our House kładzie jednak większy nacisk na zwiększenie atrakcyjności wykonywanych czynności. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Budcat Creations. Firma ta w przeszłości opracowała takie tytuły jak Nacho Libre, czy The New York Times Crosswords.

Proces budowy domu należy rozpocząć od wizyty w specjalistycznym sklepie. Pozwala to bowiem na wybór i zakup niezbędnych materiałów. Gracz może tu liczyć na sporą różnorodność oferowanych dóbr. Należy też mieć na uwadze sumę posiadanych w danym momencie zasobów pieniężnych. Sprzedawane przedmioty różnią się między sobą jakością wykonania oraz typem użytych do ich wykonania surowców. Początkowo nie można sobie więc na wszystko pozwolić. Producent przewidział jednak opcję pozyskiwania dodatkowych funduszy. Otrzymuje się je w nagrodę za wygrywanie wbudowanych minigier.

Po zebraniu niezbędnych materiałów można przystąpić do budowy domu. Jak już zostało powiedziane, duży nacisk położono na wykorzystanie Wii-pilota. Kontroler wykorzystywany jest między innymi do układania cegieł, wbijania gwoździ czy cięcia drewna. Ostatnim krokiem jest wyposażenie ogrodu oraz postawionego przez siebie domu w meble i inne ciekawe przedmioty. Także i tu należy poświęcić sporą część posiadanych funduszy. Jeśli zaś chodzi o minigry, przewidziano między innymi zabawy polegające na malowaniu ścian czy układaniu kafelków w łazience.

Our House posiada wiele atrakcji przewidzianych dla kilku graczy. Na szczególną uwagę zasługuje tryb o nazwie Party Mode, przeznaczony dla osób zgromadzonych przy jednej konsoli. Koncentruje się on wyłącznie na wyposażaniu swoich domów w jak najlepsze przedmioty. Całość opiera się na konieczności dokonywania szybkich zakupów, a następnie na umiejętnym dekorowaniu swojej posiadłości, zanim zdołają to zrobić konkurenci.

Zobacz pełny opis gry

Klasyfikacja PEGI Our House

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano grę Our House

wiadomość9 stycznia 2008

Majesco zapowiedziało kolejną grę przygotowywaną wyłącznie z myślą o konsoli Wii. Nowa produkcja nosić będzie tytuł Our House i pozwoli graczom pobawić się w budowniczych: zaplanować, zbudować i wyposażyć własny dom.

Wii
NDS