Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Train Valley 2 (PC)

Train Valley 2 PC

Kontynuacja ciepło przyjętej strategii ekonomicznej z 2015 roku.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | elementy logiczne | transport | indie

PC Windows
Okładka Train Valley 2 (PC)

producent: Flazm.com

wydawca: Flazm.com

Strona oficjalna

Polskie napisy

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

29marca2018

wczesny dostęp

sierpień2019

sierpień2019

Steam

Train Valley 2 jest sequelem ciepło przyjętej strategii ekonomicznej, wzbogaconej o elementy zaczerpnięte z gier logicznych, której premiera odbyła się w 2015 roku. Opisywana tutaj produkcja pojawiła się na platformie PC, a jest dziełem trzech niezależnych deweloperów, czyli Aleksieja Dawidowa, Siergieja Dwojnikowa i Timofieja Szargorodskiego.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszym dziele tego zespołu, w Train Valley 2 wcielamy się w zarządcę sieci kolejowej, którego zadaniem jest rozbudowa i unowocześnianie całej infrastruktury – w ten sposób możemy sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi transportowe w tytułowej dolinie. Akcja gry jest podzielona na pięćdziesiąt poziomów, osadzonych w czasach od rewolucji przemysłowej aż do przyszłości.

Przy pomocy torów, mostów i tuneli tworzymy coraz sprawniej funkcjonującą sieć połączeń, z której korzystają pociągi napędzane przez osiemnaście modeli lokomotyw (od prostych parowozów po futurystyczne koleje osiągające zawrotne prędkości; dodatkowo dzięki modyfikacjom możemy zwiększać ich osiągi) i przewożące rozmaite towary w ponad trzydziestu pięciu rodzajach wagonów. Oczywiście lista naszych obowiązków nie kończy się na wytyczaniu tras – w trakcie zabawy musimy obserwować panujące na nich warunki i reagować na sytuacje alarmowe, w razie potrzeby budując zwrotnice, bocznice oraz dodatkowe linie; poza tym nieustannie należy mieć na uwadze zasobność naszego portfela. Na szczęście autorzy oddają do naszej dyspozycji aktywną pauzę, więc kolejne posunięcia możemy planować bez zbędnego pośpiechu.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC Train Valley 2 okraszono prostą, aczkolwiek przejrzystą oprawą graficzną opartą na dużych, wyraźnie widocznych polygonach; całość utrzymano w lekkim, kreskówkowym stylu.

Dzięki integracji gry z Warsztatem Steam przy użyciu wbudowanego edytora możemy tworzyć własne mapy i dzielić się nimi z całą społecznością. Ponadto twórcy oddają w ręce modderów narzędzia pozwalające na projektowanie własnych lokomotyw, wagonów, surowców oraz całych firm.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Train Valley 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Train Valley 2

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 7600 / Radeon HD 2400 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows Vista SP1