Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Railroad Simulator 2019 (PC)
OkładkaTrainz Railroad Simulator 2019 (PC)

Trainz Railroad Simulator 2019 PC

Trainz Railroad Simulator 2019 to kolejna odsłona istniejącej od 2001 roku serii symulatorów kolejowych. Gra pozwala nie tylko samodzielnie pokierować lokomotywą, ale też tworzyć własne trasy i sterować ruchem pociągów. Za produkcję gry odpowiada australijskie studio N3V Games.

Symulacje | pociągi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trainz Railroad Simulator 2019 Premiera PC

21grudnia2018

Steam

8stycznia2019

producent: N3V Games wydawca: N3V Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Trainz Railroad Simulator 2019

SimRail: The Railway Simulator

Railway Empire

Train Sim World 2

Trainz Railroad Simulator 2019 to kolejna część produkowanej przez australijskie studio N3V Games serii zaawansowanych symulatorów przeznaczonych dla miłośników kolei. Gra pozwala graczowi nie tylko tworzyć własne trasy kolejowe i spełnić się w roli dyspozytora kierującego ruchem, ale też zasiąść za sterami każdej z dostępnych w grze lokomotyw.

Mechanika i tryby gry

Trainz Railroad Simulator 2019 oferuje graczowi trzy zasadnicze tryby rozgrywki. Pierwszy z nich polega na budowaniu i edycji dostępnych już tras kolejowych, za pomocą rozbudowanego i prostego w obsłudze edytora. Poza zestawem gotowych elementów, gracz może też korzystać z zawartości dodatkowej, dostępnej w postaci płatnych DLC. Kolejnym trybem zabawy jest symulator, pozwalający graczowi na wcielenie się w motorniczego i samodzielne przejechanie wybranych tras. Tryb ten oferuje dwa warianty sterowania – symulacyjny i uproszczony. Gracz może też przełączać się między systemem sterowania za pomocą myszy i klawiatury, a nieco bardziej skomplikowanym wirtualnym kokpitem. Ostatni z trybów rozgrywki to zabawa w dyspozytora. Gracz może dowolnie sterować ruchem na stworzonej przez siebie trasie tak, by maksymalnie zredukować czas przejazdów.

Równie ważne co sama rozgrywka jest tu kolekcjonowanie historycznych lokomotyw, które są dostępne jako płatne DLC i w tzw. Content Vault, gdzie liczba dostępnych cyklicznie pojazdów jest zależna od wybranego przez gracza planu abonamentowego.

Kwestie techniczne

Trainz Railroad Simulator 2019 korzysta ze stworzonego na potrzeby Trainz: New Era silnika graficznego “E2”. Deweloperzy postanowili wykorzystać zaawansowane systemy dynamicznego oświetlenia i bazujący na fizyce rendering, by jak najlepiej odtworzyć atmosferę przejazdu na kultowych trasach kolejowych. Zdecydowali się też znacznie usprawnić system jazdy pociągiem, by jak najwierniej oddać faktyczne zachowanie dostępnych w grze maszyn. Zmianom uległ też edytor tras, który korzysta między innymi z technologii Nvidia Turf, pozwalającej na realistyczne odwzorowanie podłoża. Tytuł oferuje bazę dodatkowej zawartości Content Vault, gdzie można znaleźć mnóstwo nowych tras, lokomotyw czy elementów otoczenia. Gra daje też dostęp do znacznej części elementów obecnych w poprzednich częściach serii.

Ostatnia modyfikacja 4 września 2018

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Trainz Railroad Simulator 2019 cena w dniu premiery: 249,90 PLN

Wymagania wiekowe Trainz Railroad Simulator 2019: Odpowiednia dla każdego wieku.

Trainz Railroad Simulator 2019 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 430 / Radeon HD 5550 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit