Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Railroad Simulator 2019 (PC)

Trainz Railroad Simulator 2019 PC

Trainz Railroad Simulator 2019 to kolejna odsłona istniejącej od 2001 roku serii symulatorów kolejowych. Za produkcję gry odpowiada australijskie studio N3V Games. Gra pozwala nie tylko tworzyć własne trasy kolejowe i sterować ruchem, ale też samodzielnie pokierować lokomotywą.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Trainz Railroad Simulator 2019 (PC)

producent: N3V Games

wydawca: N3V Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2019

Trainz Railroad Simulator 2019 to kolejna część produkowanej przez australijskie studio N3V Games serii zaawansowanych symulatorów przeznaczonych dla miłośników kolei. Gra pozwala graczowi nie tylko tworzyć własne trasy kolejowe i spełnić się w roli dyspozytora kierującego ruchem, ale też zasiąść za sterami każdej z dostępnych w grze lokomotyw.

Mechanika i tryby gry

Trainz Railroad Simulator 2019 oferuje graczowi trzy zasadnicze tryby rozgrywki. Pierwszy z nich polega na budowaniu i edycji dostępnych już tras kolejowych, za pomocą rozbudowanego i prostego w obsłudze edytora. Poza zestawem gotowych elementów, gracz może też korzystać z zawartości dodatkowej, dostępnej w postaci płatnych DLC. Kolejnym trybem zabawy jest symulator, pozwalający graczowi na wcielenie się w motorniczego i samodzielne przejechanie wybranych tras. Tryb ten oferuje dwa warianty sterowania – symulacyjny i uproszczony. Gracz może też przełączać się między systemem sterowania za pomocą myszy i klawiatury, a nieco bardziej skomplikowanym wirtualnym kokpitem. Ostatni z trybów rozgrywki to zabawa w dyspozytora. Gracz może dowolnie sterować ruchem na stworzonej przez siebie trasie tak, by maksymalnie zredukować czas przejazdów.

Równie ważne co sama rozgrywka jest tu kolekcjonowanie historycznych lokomotyw, które są dostępne jako płatne DLC i w tzw. Content Vault, gdzie liczba dostępnych cyklicznie pojazdów jest zależna od wybranego przez gracza planu abonamentowego.

Kwestie techniczne

Trainz Railroad Simulator 2019 korzysta ze stworzonego na potrzeby Trainz: New Era silnika graficznego “E2”. Deweloperzy postanowili wykorzystać zaawansowane systemy dynamicznego oświetlenia i bazujący na fizyce rendering, by jak najlepiej odtworzyć atmosferę przejazdu na kultowych trasach kolejowych. Zdecydowali się też znacznie usprawnić system jazdy pociągiem, by jak najwierniej oddać faktyczne zachowanie dostępnych w grze maszyn. Zmianom uległ też edytor tras, który korzysta między innymi z technologii Nvidia Turf, pozwalającej na realistyczne odwzorowanie podłoża. Tytuł oferuje bazę dodatkowej zawartości Content Vault, gdzie można znaleźć mnóstwo nowych tras, lokomotyw czy elementów otoczenia. Gra daje też dostęp do znacznej części elementów obecnych w poprzednich częściach serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 260 zł

Gry podobne do Trainz Railroad Simulator 2019

Wymagania wiekowe Trainz Railroad Simulator 2019

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Trainz Railroad Simulator 2019

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1GB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 50 GB HDD, Windows 8/10, łącze internetowe