Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka LEGO Loco (PC)

LEGO Loco PC

LEGO Loco to gra strategiczna, wyprodukowana przez studio Intelligent Games i adresowana do młodych fanów kolejnictwa.

Strategiczne | pociągi | LEGO

PC Windows
Okładka LEGO Loco (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia1998

21czerwca1998

pudełko PL

LEGO City to jedna z najstarszych i wciąż najpopularniejszy serii klocków produkowanych przez duńską firmę LEGO. Mając na uwadze zamiłowanie młodych graczy do budowania i kolejek elektrycznych, firma Lego Media postanowiła przygotować grę komputerową, która łączyłaby oba elementy. Prace nad LEGO Loco powierzono brytyjskiemu studiu Intelligent Games, znanemu chociażby z takich tytułów jak USS Ticonderoga: Life and Death on the High Seas, Dune 2000 czy SimIsle: Missions in the Rainforest.

Twórcy postawili sobie za cel stworzenie wirtualnej symulacji życia miasta zbudowanego z klocków LEGO. Posługując się „skrzynką narzędziową” (toolbox) gracze mogą wznosić zabudowania znane z klockowego pierwowzoru. Krwiobiegiem metropolii jest wydajny układ transportowy, oparty głównie na połączeniach kolejowych. Zabawa polega więc przede wszystkim na rozbudowie własnej sieci torowisk i kierowaniu ruchem pociągów, pozwalających ludzikom LEGO przemieszczać się pomiędzy różnymi częściami miasta.

Niewątpliwym atutem gry jest duża swoboda. Gracze mają sposobność wykazać się kreatywnością projektując linie kolejowe w oparciu o różne rodzaje torów, obiektów drogowych, a także pociągów. Dokonania uwiecznić można w formie pocztówek wymienianych z innymi użytkownikami LEGO Loco za pośrednictwem sieci Internet.

Pod względem oprawy audio-wizualnej gra nie odstaje od standardów produkcji wydanych w podobnym czasie (koniec lat 90. XX wieku). Grafika w LEGO Loco łączy elementy wyświetlane w 2D i 3D.

Warto zauważyć, że tytuł uhonorowany został szeregiem prestiżowych wyróżnień, wśród których znalazły się: CODIE Software Publishers Association Excellence in Software Awards - Best New Strategy and Simulation Software oraz PIN Quality Mark Gold Award - Parents Information Network.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 251 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do LEGO Loco

Klasyfikacja PEGI LEGO Loco

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe LEGO Loco

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz; 32MB RAM

LEGO Bionicle na wielkim ekranie

wiadomość18 lipca 2002

Zabawki z serii LEGO Bionicle, które znane są najmłodszym również z gier konsolowych wydanych przez firmę Cenega, wkrótce zawitają w kinach! Firma LEGO i studio MIRAMAX FILMS powzięły decyzję o stworzeniu animowanego komputerowo filmu dla dzieci, opartego o postacie z serii Bionicle.