Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Railroad Tycoon: Antologia (PC)
OkładkaRailroad Tycoon: Antologia (PC)

Railroad Tycoon: Antologia PC

Zestaw gier strategicznych z serii Railroad Tycoon. Nabywcy tego produktu otrzymują Railroad Tycoon II wraz z dodatkiem Railroad Tycoon II: The Second Century, a także Railroad Tycoon 3 poszerzone o darmowe rozszerzenie Coast to Coast.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Railroad Tycoon: Antologia Premiera PC

19maja2006

pudełko PL

19maja2006

producent: PopTop Software wydawca: Take 2 Interactive wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zestaw gier strategicznych z serii Railroad Tycoon. Nabywcy tego produktu otrzymują Railroad Tycoon II wraz z dodatkiem Railroad Tycoon II: The Second Century, a także Railroad Tycoon 3 poszerzone o darmowe rozszerzenie Coast to Coast.

RailRoad Tycoon 2 jest kontynuacją Sid Meier's RailRoad Tycoon wydanej przez MicroProse. Pomimo tego, że poprzeczka była ustawiona dość wysoko (Sid Mieier nadal jest uważany za jednego z najwybitniejszych twórców gier strategicznych) twórcy z PopTop Software stworzyli bardzo dobrą grę która połączyła cechy pierwowzoru z aktualnymi możliwościami dzisiejszych komputerów. Najlepiej te zmiany widać w grafice – W RT2 mamy do czynienia z czytelnym i ładnie opracowanym rzutem izometrycznym. W dodatku mapy zostały wykonane w oparciu o zdjęcia satelitarne Ziemi. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Railroad Tycoon II: The Second Century to dodatek do znanej gry strategiczno-ekonomicznej Railroad Tycoon II, dzięki której mogliśmy choć przez chwilę poczuć się jak wielcy magnaci kolejowi ery rewolucji przemysłowej. Dodatek umożliwia nam rozegranie osiemnastu nowych scenariuszy rozciągniętych na lata 1939 – 2030, podzielonych na trzy różne epoki historyczne, od II Wojny Światowej, przez okres powojenny aż po nieprzewidywalną przyszłość. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Railroad Tycoon 3 to trzecia część gry strategicznej pt. Railroad Tycoon, która pierwotnie zadebiutowała w roku 1990. Rzeczony tytuł ponownie umożliwia użytkownikom pokierowanie rozwojem konsorcjum transportowego, specjalizującego się w przewozach kolejowych. Nasze zdolności menedżerskie możemy wypróbować w przedziale czasowym od połowy XIX wieku do współczesności, w różnych miejscach naszego globu, zarówno na kontynencie północnoamerykańskim czy też w Europie. Autorzy zaimplementowali w Railroad Tycoon 3 ponad 40 różnych modeli autentycznych lokomotyw, począwszy od pierwszych parowozów (Planet, Norris 4-2-0 czy 4-6-6-4 Challenger), aż do nowoczesnych elektrowozów (Eurostar), oraz blisko 35 typów ładunku. Nie zapomniano również o tym, iż sam transport to tylko część naszej działalności i dlatego dano nam możliwość obracania papierami wartościowymi czy też przejmowania lub łączenia się z innymi kompaniami kolejowymi. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Coast to Coast to darmowy dodatek do strategii ekonomicznej zatytułowanej Railroad Tycoon 3. Nosi on nazwę „Coast to Coast” i zawiera najnowszy patch v.1.04 jak również 13 nowych map, 8 nowych lokomotyw oraz 3 nowe narzędzia pozwalające na samodzielne projektowanie facjaty, logo przedsiębiorstwa transportowego i pociągów (gracz może dowolnie pomalować te elementy). Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Railroad Tycoon: Antologia cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Railroad Tycoon: Antologia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Railroad Tycoon: Antologia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 733 MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 16 MB
  • 1.2 GB HDD