Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2008, 10:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 maja 2008)

Assault Heroes 2 w tym tygodniu w ofercie Xbox Live Arcade, Banjo-Kazooie 3 nie jest grą wyścigową, zapowiedziano Ticket to Ride – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Assault Heroes 2 w tym tygodniu w ofercie Xbox Live Arcade, Banjo-Kazooie 3 nie jest grą wyścigową, zapowiedziano Ticket to Ride – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Assault Heroes 2

W tę środę w ramach serwisu Xbox Live Arcade udostępniona zostanie kontynuacja popularnej pozycji o tytule Assault Heroes. Strzelanina, rozwijająca swoje skrzydła szczególnie w trybie sieciowej kooperacji, będzie kosztować 800 punktów. Assault Heroes 2 zostało wyprodukowane przez Wanako Studios. Wydawcą gry jest Sierra Online.

Banjo-Kazooie 3

Przedstawiciele studia Rare poinformowali, że Banjo-Kazooie 3 nie jest, wbrew temu co mogą sugerować opublikowane ostatnio zrzuty ekranowe, grą wyścigową. Spora liczba różnego rodzaju wehikułów będzie zapewne pełnić rolę środków transportu, ewentualnie wehikułów, w których przyjdzie nam zmierzyć się z bossami. Rzeczywista mechanika rozrywki zostanie ujawniona już niebawem.

Tamagotchi Connection

Firma Atari ogłosiła, że w październiku bieżącego roku do sklepów na terenie Europy trafi Tamagotchi Connection: Corner Shop 3, pozycja powstała z myślą o konsoli Nintendo DS. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów z tego cyklu, będziemy mieć do czynienia z grą nawiązującą do niezwyklej popularnej zabawki Tamagotchi, oferującej możliwość zaopiekowania się małym kurczaczkiem. Głównym motywem zabawy będzie próba uruchomienia oraz zarządzania sklepem.

Buzz! Junior Jungle Party

Buzz! Junior Jungle Party – jedna z najcieplej przyjętych odsłon serii Buzz! – zostanie wydana w ramach serwisu PlayStation Network. Do sieciowej premiery gry dojdzie jeszcze tego lata. W grę zagrają oczywiście posiadacze PlayStation 3.

Sovereign Symphony

Tureckie firmy Céidot Game Studios oraz Mynet poinformowały o uruchomieniu oficjalnych beta-testów gry Sovereign Symphony. By zaopatrzyć się w betę tej futurystycznej RPG, należy odwiedzić ten serwis internetowy.

Cake Mania: In the Mix!

Na rynek, w nieco jeszcze odległej przyszłości (w Europie na początku 2009 roku), trafi kolejna produkcja z cyklu Cake Mania. Pozycja zatytułowana Cake Mania: In the Mix umożliwi nam wcielenie się w znaną posiadaczom Nintendo DS Jill i próbę opanowania sytuacji w dziewięciu piekarniach. By tego dokonać będzie zmuszeni skorzystać ze wszystkich najważniejszych umiejętności Jill – w tym oczywiście kucharzenia. W Europie wydawcą gry studia Gorilla Systems będzie brytyjskie Codemasters.

Ticket to Ride

W ciągu kilku najbliższych tygodni w ofercie serwisu Xbox Live Arcade zostanie udostępniona produkcja o tytule Ticket to Ride. Będzie to kolejna pozycja powstała w oparciu o istniejącą grę planszową, tym razem twór wymyślony i wprowadzony do sprzedaży przez Alana Moona. W grze zadaniem graczy jest przejechanie wszystkich linii kolejowych oplatających Stany Zjednoczone oraz odwiedzenie wszystkich miast zlokalizowanych wzdłuż trakcji. W grze znajdzie się opcja sieciowa dla maksymalnie pięciu graczy, a także wsparcie dla kamery Xbox Live Vision. Producentem Ticket to Ride jest debiutujące na rynku elektronicznej rozrywki Playful Entertainment.

Galeria obrazków

Na koniec „Wieści ze świata” chcielibyśmy Wam zaprezentować kilka najnowszych galerii obrazków:

Spectral Force 3

Dinosaur King - 7 Pieces

LEGO Batman: The Videogame

Tension

Wits & Wagers

Banjo-Kazooie 3

Bleach: Dark Souls

Oniblade

Fable 2

Galeria filmów

Waszej uwadze polecamy również szereg nowych zwiastunów i teaserów:

Top Spin 3

Battlefield: Bad Company - kompania B

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

BAJA - Z dziennika developera #1

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry