Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2013, 09:43

autor: luckie

Metro: Last Light otrzymuje dodatek Chronicles Pack

Chronicles Pack to ostatnie rozszerzenie do gry Metro: Last Light. Dostępne od dziś DLC oferuje trzy nowe misje z różnymi bohaterami. Prócz tego znalazł się w nim zaprojektowany przez fana Bicycle Shotgun.

Jedna z nowych misji potrafi wywołać u gracza dreszcze - Metro: Last Light otrzymuje dodatek Chronicles Pack  - wiadomość - 2013-10-16
Jedna z nowych misji potrafi wywołać u gracza dreszcze

Dziś debiutuje ostatnie DLC do gry Metro: Last Light (PC, X360 i PS3), zatytułowane Chronicles Pack. Podobnie jak pierwszy dodatek – Faction Pack – zawiera ono trzy fabularne misje (każda z innym bohaterem), rozgrywane równolegle do głównego wątku produkcji. Chronicles Pack można kupić oddzielnie w cenie 4,99 euro (ok. 21 zł) na Steamie, 19 zł w PlayStation Network oraz 17,99 zł w Xbox Live, lub otrzymać w ramach przepustki sezonowej.

Nabywcy rozszerzenia zagrają m.in. jako Anna, która doskonale radzi sobie z karabinem snajperskim. Podejmuje ona nieudaną próbę wyzwolenia przetrzymywanego w ogrodach botanicznych Artema – głównego protagonistę serii – z rąk członków Rzeszy. W kolejnej misji gracz wcieli się w Pawła, usiłującego wydostać się z obozu bandytów w pobliżu zalanej stacji Wenecja. Ulubieńcem twórców jest Khan, który wraz z kolegą Ulmanem musi przedostać się przez mroczne tunele stacji Polianka. Poziom ten ma obfitować w zjawiska paranormalne, mutanty i gęsty klimat rodem z „jedynki”.

Mechanizm tej broni zaprojektował student z Nowej Zelandii - Metro: Last Light otrzymuje dodatek Chronicles Pack  - wiadomość - 2013-10-16
Mechanizm tej broni zaprojektował student z Nowej Zelandii

Ponadto posiadacze Chronicles Pack mogą postrzelać z nowej broni (dostępnej również we wcześniejszym DLC Developer Pack). To wielolufowy Bicycle Shotgun, zaprojektowany przez fana (Alexandre Bannwarth z Nowej Zelandii). Trzeba przyznać, że strzelba sklecona z części od roweru znakomicie wpisuje się w postapokaliptyczne klimaty Metra. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Metro: Last Light to bezpośrednia kontynuacja gry Metro 2033 studia 4A Games, inspirowanej książką Dmitrija Głuchowskiego o tym samym tytule. Produkcja zabiera nas do świata po wojnie nuklearnej, którą przeżyli nieliczni. Akcja toczy się w podziemiach moskiewskiego metra, gdzie ocaleni zakładają swoje kolonie i każdego dnia toczą trudną walkę o przeżycie. Gra Metro: Last Light otrzymała kilka dodatków DLC, rozbudowujących podstawową zawartość:

  1. Faction Pack – trzy misje z nowymi bohaterami
  2. Tower Pack – seria wyzwań bojowych
  3. Developer Pack – arena, strzelnica i nowa misja
  4. Chronicles Pack – dostępne od dziś
  1. Oficjalna strona serii Metro