Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2013, 14:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Guild Wars 2, Call of Duty: Ghosts, Metro: Last Light) 18/9/13

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Tequatl Rising do Guild Wars 2, możliwościach zakupu Call of Duty: Ghosts na konsole firmy Microsoft, premierze dodatku DLC do Metro: Last Light, a także zamkniętych beta testach gry Extraction. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Psychonauts

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Psychonauts. Dzieło studia Double Fine możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 1,99 euro (ok. 8 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Metro: Last Light

Wczoraj w usługach Xbox Live i Steam zadebiutował dodatek DLC Developer Pack do gry Metro: Last Light, który dzisiaj po południu pojawi się też w ofercie europejskiego PlayStation Network. Rozszerzenie dostarcza strzelnicę, arenę z przeciwnikami, muzeum Metro i dodatkową misję o nazwie Spiders’ Nest. DLC kosztuje 3,99 euro (ok. 17 zł) na Steamie i 14,49 zł na Xbox Live.

Guild Wars 2

Wczoraj posiadacze gry Guild Wars 2 otrzymali aktualizację Tequatl Rising. Wprowadza ona przede wszystkim nowy event ze smokiem Tequatl the Sunless w roli głównej. Oprócz tego gracze dostali narzędzie ułatwiające wyszukiwanie i tworzenie drużyn, a także nowe umiejętności do trybu WvW. Pełną listę zmian tradycyjnie znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Extraction

Firma Nexon America ogłosiła, że 1 października rozpoczną się zamknięte beta testy gry Extraction (wcześniej znanej pod tytułem Dirty Bomb). Zainteresowane osoby powinny zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej. Wprawdzie nie zagwarantuje im to udziału w testach, ale jest to w tej chwili jedyny sposób na zgłoszenie swojej gotowości.

Call of Duty: Ghosts

Firma Activision ujawniła dwa sposoby na tańszy zakup gry Call of Duty: Ghosts równocześnie w wersjach na Xboksa One i Xboksa 360 (oferta była wcześniej potwierdzona tylko dla PlayStation 3 oraz PlayStation 4). Pierwszym z nich jest nabycie cyfrowej edycji Call of Duty: Ghosts na Xboksa 360. Następnie za dodatkową opłatą w wysokości 10 dolarów będzie można nabyć wersję na Xboksa One. Alternatywnym sposobem jest natychmiastowe wykupienie licencji na edycje na obie konsole za 69,99 dolarów. Co ważne, wszelkie statystyki i odblokowane elementy będą się przenosić pomiędzy wspomnianymi wersjami, co umożliwi rozpoczęcie zabawy na jednej platformie sprzętowej i kontynuowanie na drugiej bez jakichkolwiek strat. Potwierdzono też, że raz wykupiona przepustka Season Pass będzie obowiązywać na obu konsolach.

World of Tanks

Firma Nvidia ogłosiła, że wraz ze studiem Wargaming przekaże maksymalnie 10 tysięcy dolarów (po 5 tysięcy dolarów od każdej ze stron) na cele charytatywne w związku ze zbliżającym się turniejem 3v3 Tournament Amateur Division w grze World of Tanks. Każda rejestracja pod tym adresem równa się jednemu dolarowi przeznaczonemu dla organizacji dobroczynnych. Oprócz tego na cele charytatywne zostaną przekazane dwa komputery wyposażone w najnowsze karty graficzne GeForce GTX (nie podano konkretnego modelu).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Block Story
 2. A Sirius Game
 3. Saints Row IV
 4. Hot Wheels: World’s Best Driver
 5. Nether
 6. Farm for your Life
 7. Soulcalibur: Lost Swords
 8. Escape Goat
 9. Crazy Chicken: Director’s Cut
 10. City Car Driving
 11. Escape Goat 2
 12. Just Dance 2014

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Car Mechanic Simulator 2014 – trailer
 2. Diablo III – zamknięcie domu aukcyjnego (PL)
 3. Ghosts’n Goblins Online – TGS 2013
 4. Euro Truck Simulator 2: Going East – zwiastun na premierę
 5. INFRA – alfa gameplay
 6. MechWarrior Online – zwiastun na premierę
 7. Pokemon Y – reklama telewizyjna
 8. The Evil Within – TGS 2013
 9. Grand Theft Auto V – porównanie ustawień graficznych Xbox 360 vs PS3