Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4
Okładka Escape Goat 2 (PC)
OkładkaEscape Goat 2 (PC)

Escape Goat 2

Sequel old-schoolowej gry platformowej, w której przejmujemy kontrolę nad fioletową kozą. W tej odsłonie gry wyruszamy z misją ratunkową, by uwolnić uwięzioną owcę, a przed nami 100 nowych, pełnych wrogów i pułapek poziomów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Escape Goat 2 Premiera

10wrz2013

PC

21paź2014

PS4

Escape Goat 2 to sequel utrzymanej w stylu retro gry platformowej z 2011 roku, która przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce najlepiej sprzedawanych gier niezależnych. Za kontynuację odpowiada ponownie Ian Stocker i jego studio MagicalTimeBean.

W pierwszej części gry, kierując tytułową fioletową kozą, staraliśmy się uciec z ogromnego więzienia, do którego wtrącono nas za praktyki czarnoksięskie. W tej odsłonie historii wyruszamy z misją ratunkową, mającą na celu uwolnienie z ogromnej twierdzy bezbronnej owcy. Sama twierdza i przyległe do niej obszary, takie jak mechaniczny las czy opuszczona katedra, to w sumie 100 pełnych wyzwań i niebezpieczeństw etapów.

Podobnie jak w pierwowzorze, areną naszych zmagań są dynamicznie zmieniające się poziomy, których pokonanie wymagać będzie eksploracji labiryntów, odkrywania ukrytych przejść, unikania pułapek i przeciwników, a przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia w rozwiązywaniu szeregu zróżnicowanych zagadek logicznych, bazujących często na wykorzystaniu praw fizyki. Na szczęście znów możemy liczyć na pomoc naszej nieodłącznej towarzyszki, myszy, dzięki której możliwe jest dotarcie do niewielkich, niedostępnych dla nas obszarów, odwracanie uwagi przeciwników i odpalanie zastawianych przez nas pułapek. Pojawi się też znany z pierwszej części magiczny kapelusz, który pozwoli na teleportację do nieosiągalnych w inny sposób części danego etapu.

W odróżnieniu od pierwowzoru, poprawie uległa szata graficzna gry, stworzona tym razem przez doświadczonego Randy’ego O’Connora. Nowa, ręcznie rysowana grafika nadal utrzymana jest w oldskulowej stylistyce, choć tym razem ukazano ją w wysokiej rozdzielczości. W grze pojawiają się też nowe gadżety jak np. jednostronne drzwi, windy czy ruchome przełączniki. Na tych, którzy zakochają się w Escape Goat 2 czeka ulepszony edytor leveli, dzięki któremu będzie można zaprojektować własne poziomy i znacząco wydłużyć czas spędzony z grą.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Escape Goat 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4