Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2013, 15:25

autor: luckie

Grand Theft Auto V największą grową premierą w Polsce – 60 tysięcy sprzedanych kopii

Grand Theft Auto V zyskało miano największej polskiej premiery w branży rozrywki elektronicznej w historii. Wynik z pierwszego dnia, plus zamówienia przedpremierowe dały razem 60 tysięcy sprzedanych egzemplarzy gry.

Nocna premiera Grand Theft Auto V w Polsce była spektakularnym wydarzeniem - Grand Theft Auto V największą grową premierą w Polsce – 60 tysięcy sprzedanych kopii - wiadomość - 2013-09-18
Nocna premiera Grand Theft Auto V w Polsce była spektakularnym wydarzeniem

Firma Cenega Poland, rodzimy dystrybutor Grand Theft Auto V, poinformował o rekordowym wyniku sprzedaży gry w Polsce. W ciągu 24 godzin od premiery, „piątka” trafiła do 60 tysięcy polskich graczy – w skład tej liczby wchodzą również pre-ordery. Jest to jak dotąd najszybciej sprzedająca się gra w naszym kraju, a warto dodać, że mowa o tytule wyłącznie konsolowym. Adam Suchenek, Menadżer Działu Gry i Programy w firmie Empik, tak skomentował to wydarzenie:

Biorąc pod uwagę ilość sprzedanych egzemplarzy na D1 bez wątpienia mogę powiedzieć o najbardziej spektakularnym otwarciu, pobiliśmy wszelkie rekordy sprzedaży ilościowej w historii gier w Polsce.

Z kolei Stefan Białek, szef kategorii w Media Saturn Holding Polska, dodał:

Bezprecedensowe zainteresowanie klientów GTA V od momentu uruchomienia nocnych sprzedaży w sklepach Media Markt i Saturn potwierdza rangę tego tytułu. To zdecydowanie  jedno z najlepszych otwarć w historii branży.

GTA V jest dostępne w polskich sklepach od wczoraj, w edycji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Jest to pierwsza odsłona gangsterskiej serii studia Rockstar Games, która otrzymała oficjalne spolszczenie (napisy) w dniu premiery. Wciąż brak zapowiedzi wydania pecetowego, ale niedawno w plikach gry znaleziono wzmianki o wersjach na PC oraz PlayStation 4.

  1. GTA V - poradnik do gry
  2. Kup najtaniej grę Grand Theft Auto V
  3. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V