Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Metro: Last Light – Chronicles Pack (PC)

Metro: Last Light – Chronicles Pack

Czwarty dodatek do FPS-a utrzymanego w konwencji survival horroru – Metro: Last Light. Rozszerzenie pozwala wcielić się w postaci znane głównemu bohaterowi gry w trzech nowych misjach, rozgrywających się równolegle z fabułą podstawki.

To jest dodatek do gry Metro: Last Light.

Akcji | FPP | survival horror | postapokalipsa | książki | FPS | strzelanki

Okładka Metro: Last Light – Chronicles Pack (PC)

data premiery gry:

15paź2013

PC X360 PS3

Chronicles Pack to ostatni dodatek do gry typu FPS Metro: Last Light, będącej bezpośrednią kontynuacją Metro 2033. Seria inspirowana jest książkowym cyklem Metro autorstwa Dmitrija Głuchowskiego. Chronicles Pack oferuje trzy dodatkowe misje z udziałem znanych bohaterów.

Wydarzenia w grze toczą się w postapokaliptycznym uniwersum, w którym garstka ocalonych ludzi buduje życie na nowo w tunelach moskiewskiego metra. Lokalnym społecznościom zagrażają liczni wrogowie w postaci niebezpiecznych mutantów, bezwzględnych bandytów oraz rywalizujących frakcji.

Akcja nowych misji rozgrywa się równolegle do fabuły z podstawowej wersji Metro: Last Light. Nie są one ze sobą bezpośrednio powiązane, a każda pozwala się wcielić w inną osobę. Jedna z nich skupia się na postaci Anny, wyposażonej w karabin snajperski. Podejmuje ona próbę wyzwolenia głównego protagonisty gry – Artema – z rąk zwolenników Rzeszy. Poziom ten toczy się na powierzchni, w pobliżu zrujnowanych ogródów botanicznych. Innym razem, jako Paweł Morozow, gracz usiłuje możliwie po cichu uciec z obozu Nazistów. Trzecią grywalną postacią jest Ranger Khan, który wraz z towarzyszem broni Ulmanem musi przedostać się przez mroczne tunele w pobliżu stacji Polianka. Na swojej drodze Khan spotyka wiele niebezpiecznych mutantów, a także doświadcza niepokojących wizji.

Rozgrywając epizody dodane w Chronicles Pack, gracz ma okazję postrzelać z nowej broni, jaką jest wielolufowy Bicycle Shotgun, złożony z części od rowera. Co ciekawe, strzelbę tę zaprojektował fan serii – Alexandre Bannwarth, student z Nowej Zelandii.

Chronicles Pack nie wpływa na jakość grafiki, ale zamiast tego pozwala zwiedzić nowe lokacje – zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią. Szczególne wrażenie może robić przeprawa tunelami metra, obwitująca w liczne zjawiska paranormalnę oraz grę światła.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do Metro: Last Light – Chronicles Pack

Wymagania wiekowe Metro: Last Light – Chronicles Pack

18+

Wymagania sprzętowe Metro: Last Light – Chronicles Pack

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 480 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7/8
Metro: Last Light otrzymuje dodatek Chronicles Pack
Metro: Last Light otrzymuje dodatek Chronicles Pack

wiadomość16 października 2013

Chronicles Pack to ostatnie rozszerzenie do gry Metro: Last Light. Dostępne od dziś DLC oferuje trzy nowe misje z różnymi bohaterami. Prócz tego znalazł się w nim zaprojektowany przez fana Bicycle Shotgun.

PC
X360
PS3