Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2014, 11:08

autor: luckie

Talisman: Digital Edition, komputerowa wersja planszówki Magia i Miecz, w pełnej wersji na Steamie

Pełna wersja Talisman: Digital Edition zadebiutowała wczoraj na Steamie. Komputerowa adaptacja gry planszowej, znanej w Polsce jako Magia i Miecz, oferuje zarówno rozgrywkę solową, jak i multiplayer dla czterech graczy.

Talisman: Digital Edition, czyli słynna planszówka w wersji elektronicznej - Talisman: Digital Edition, komputerowa wersja planszówki Magia i Miecz, w pełnej wersji na Steamie - wiadomość - 2014-02-26
Talisman: Digital Edition, czyli słynna planszówka w wersji elektronicznej

Talisman: Digital Edition, czyli komputerowa adaptacja planszówki Magia i Miecz, jest już dostępna w pełnym wydaniu na Steamie. W październiku ubiegłego roku wczesna wersja gry trafiła do sprzedaży w ramach Steam Early Access, a wczorajszego wieczora tytuł miał swoją oficjalną premierę. Produkcję da się kupić na platformie dystrybucji cyfrowej studia Valve w cenie 13,99 euro (ok. 58 zł). Ponadto od wczoraj można się zaopatrzyć w DLC The Reaper, wprowadzające cztery nowe postaci oraz dodatkowe karty przygód, zaklęć i zadań. Rozszerzenie wyceniono na 4,99 euro (ok. 21 zł). W przyszłości planowane są kolejne dodatki. Z okazji premiery gry przygotowano także nowy zwiastun:

Talisman: Digital Edition w skrócie
  1. Producent: Nomad Games
  2. Gatunek: gra strategiczna z elementami RPG
  3. Cechy szególne: gra oparta na planszówce Magia i Miecz
  4. Liczba graczy: 1-4
  5. Platformy sprzętowe: PC
  6. Cena: 13,99 euro (wersja Steam)

Osadzone w realiach fantasy Talisman: Digital Edition to drugie udane podejście do przeniesienia gry planszowej z 1983 roku, znanej w Polsce pod nazwą Magia i Miecz, na ekrany monitorów. Tytuł powstał przy udziale autorów oryginału, czyli brytyjskiej firmy Games Workshop (twórcy m.in. systemu fabularnego Warhammer). Pod koniec 2012 roku studio Nomad Games zaproponowało fanom pierwowzoru solową produkcję Talisman Prologue, opartą na znanych zasadach. W odróżnieniu od tamtego tytułu, Talisman: Digital Edition, obok rozgrywki dla samotników, oferuje tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech graczy. Zabawa toczy się na wirtualnej planszy, po której porusza się nasza postać, będąca przedstawicielem jednej z 14 klas dostępnych w podstawce. Wszelkie akcje, zaklęcia, zdarzenia losowe itd., reprezentują odpowiednie karty, co upodabnia tę pecetową produkcję do prawdziwej stołowej planszówki.

Talisman: Digital Edition, komputerowa wersja planszówki Magia i Miecz, w pełnej wersji na Steamie - ilustracja #2Magia i Miecz to polski tytuł gry planszowej Talisman, stworzonej przez Games Workshop w 1983 roku. Wersja dostępna w naszym kraju różniła się od oryginału szatą graficzną, której opracowanie zlecono Grzegorzowi W. Komorowskiemu. Do dziś uważa się ją za lepszą od pierwowzoru – wielu fanów twierdzi, że polska oprawa nadaje grze unikalnego klimatu. Pierwsze dwie edycje ukazały się w naszym kraju za sprawą wydawnictwa Sfera, natomiast czwartą, zatytułowaną Talisman: Magia i Miecz, wydała w 2008 roku firma Galakta.

  1. Testujemy grę Talisman, komputerową adaptację planszówki Magia i Miecz
  2. Talisman: Digital Edition w sklepie Steam
  3. Oficjalna strona gry Talisman: Digital Edition