Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2014, 09:52

autor: Góral

Minecraft na PC ze 100 mln zarejestrowanych użytkowników

Założyciel studia Mojang, Markus Persson, ujawnił na Twitterze, że PC-towa wersja Minecrafta ma już 100 mln zarejestrowanych użytkowników (zapisując się na oficjalnej stronie, można pobawić się demem produkcji), przy czym na pełną wersję gry skusiło się ponad 14,3 mln graczy. Łączna sprzedaż wszystkich edycji przekroczyła już 35 mln - jednak są to bardzo nieaktualne dane, gdyż po raz ostatni o popularności wersji mobilnej informowano w kwietniu 2013 roku.

Markus Persson, założyciel studia Mojang, poinformował w serwisie społecznościowym Twitter, że gra Minecraft w wersji PC ma już 100 mln zarejestrowanych użytkowników. Jak wynika z danych publikowanych na oficjalnej stronie, dotąd na zakup pełnej edycji na komputery osobiste skusiło się przeszło 14,3 mln osób. Szał na „wirtualne klocki Lego” trwa więc nadal. Na początku bieżącego miesiąca donosiliśmy o przekroczeniu progu 14 mln sprzedanych egzemplarzy na PC, więc w ciągu 23 dni tytuł znalazł kolejnych 300 tys. nabywców. Wziąwszy pod uwagę fakt, że pełna wersja Minecrafta zadebiutowała w listopadzie 2011 roku, to obecny poziom sprzedaży robi niemałe wrażenie. Należy także pamiętać, że projekt można było nabywać jeszcze przed jego oficjalnym debiutem.

Markus Persson chwali się popularnością Minecrafta.
Markus Persson chwali się popularnością Minecrafta.

Najnowsze dane z pewnością wywołują zazdrość u większości producentów i wydawców, w końcu mało która gra może pochwalić się 14 mln sprzedanych egzemplarzy. W przypadku Minecrafta to jednak tylko część ogólnych wyników. Nie dysponujemy aktualnymi informacjami jeżeli chodzi o pozostałe platformy sprzętowe, ale w styczniu wersja na PlayStation 3 dobiła do miliona graczy, w kwietniu 2013 roku edycja mobilna osiągnęła pułap 10 mln sprzedanych egzemplarzy, taką samą ilością graczy na Xboksie 360 w grudniu 2013 roku pochwalił się Microsoft. Łącznie daje to ponad 35 mln sztuk, ale śmiało można zakładać deweloperzy powoli zbliżają się do 40 mln, w końcu ostatni raz o popularności wydania mobilnego informowano niemal rok temu.

Ciężko stwierdzić, czy rynek w końcu nasyci się tym tytułem. W kolejce czekają już wersje na Xboksa One, PlayStation 4, PlayStation Vita, być może też Wii U. Nic także nie wskazuje, by popyt na obecne w sprzedaży edycje miał się nagle załamać, więc zapewne wkrótce po raz kolejny napiszemy o przekroczeniu przez Minecrafta następnego progu popularności.

Ostatnia aktualizacja: 2014-02-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft