Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2013, 09:34

autor: luckie

Minecraft na Wii U? Notch nic o tym nie wie

Wbrew wcześniejszym pogłoskom, studio Mojang nie przygotowuje Minecrafta w wersji na Wii U. Obecnie twórcy mają zbyt dużo na głowie, choć wydanie to być może kiedyś się pojawi.

Na razie studio Mojang jest zbyt zajęte, by zabrać się za kolejny projekt - Minecraft na Wii U? Notch nic o tym nie wie - wiadomość - 2013-12-30
Na razie studio Mojang jest zbyt zajęte, by zabrać się za kolejny projekt

Markus „Notch” Persson ze studia Mojang zaprzeczył, jakoby w produkcji znajdował się Minecraft w wersji na Wii U, zatapiając tym samym plotki, które wypłynęły w ubiegłym tygodniu. W swoim poście na Twitterze napisał, że nie wie nic o tego typu planach. Dodał jednak:

„Zgadzam się, że wydanie [Minecrafta] na Wii U miałoby sens. Jedynym powodem, dla którego na razie tego nie planujemy, jest fakt, że i tak mamy już za dużo pracy. Kocham Nintendo.”

A zatem istnieje szansa na to, że Minecraft w końcu trafi na Wii U. Na pewno jednak nie nastąpi to tak szybko, jak skłonni byli wierzyć niektórzy. Obecnie Mojang pracuje nad przeniesieniem tytułu na konsole nowej generacji oraz na PlayStation Vita. Ekipa zajęta jest również przygotowywaniem usługi Minecraft Realms, a także ukończeniem gry Scrolls, znajdującej się aktualnie w fazie płatnej bety. Sporo roboty, jak na raczej niewielkie studio.

Trudno się dziwić temu, że Minecraft w wersji na Wii U nie jest dla Mojang priorytetem. W wypadku konsoli firmy Nintendo nie można liczyć na zbyt dużą bazę klientów. Jak podawaliśmy w październiku, w tym roku w ciągu sześciu miesięcy Wii U sprzedało się zaledwie w 460 tysiącach egzemplarzy. Dla porównania, w tym samym czasie 3DS znalazł 3,89 miliony nabywców. Póki co, najlepiej zagrać w Minecrafta na innych platformach sprzętowych, zamiast czekać na wydanie na Wii U.

  1. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Minecraft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Minecraft

Minecraft