Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 grudnia 2013, 09:11

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Minecraft być może trafi na Wii U latem 2014 roku

Nieoficjalne źródła donoszą, że Minecraft w wersji na Wii U znajduje się w produkcji. Wydanie na konsolę firmy Nintendo miałaby trafić do sprzedaży razem z edycjami na PS4 i XONE – latem 2014 roku.

Choć to na razie plotki, przeniesienie Minecrafta na Wii U wydaje się być całkiem prawdopodobne - Minecraft być może trafi na Wii U - wiadomość - 2013-12-24
Choć to na razie plotki, przeniesienie Minecrafta na Wii U wydaje się być całkiem prawdopodobne
Losy Minecrafta
  1. PC – 18 listopada 2011 roku
  2. X360 – 9 maja 2012 roku
  3. PS3 – 17 grudnia 2013 roku
  4. PS Vita, PS4, XONE – 2014 rok
  5. Wii U – lato 2014 roku?

Minecraft narodził się jako tytuł pecetowy, ale jego oszałamiająca popularność umożliwiła twórcom przeniesienie gry na inne platformy sprzętowe. Obecnie w budowanie mogą się bawić użytkownicy PC, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz rozmaitych urządzeń mobilnych. Zapowiedziano także wersje na PlayStation Vita, PlayStation 4 i Xboksa One. A co z platformami firmy Nintendo?

Jak donosi serwis Nintendo Enthusiast, Japończycy chcą nadrobić zaległości. Podobno obok edycji na konsole nowej generacji, obecnie w przygotowaniu znajduje się Minecraft na Wii U. Wszystkie trzy wydania mają ukazać się latem 2014 roku.

Wcześniej twórcy nie wyrażali entuzjazmu wizją przeniesienia Minecrafta na Wii U. Jakiś czas temu Jens Bergensten ze studia Mojang wyznał, że ekipa zastanowi się nad wersją na systemy z rodziny PlayStation, ale „edycja na Wii U jest bardzo mało prawdopodobna”. Od tamtego czasu Minecraft trafił na PS3, a także został zapowiedziany na PS4 i PS Vita, ale na temat wydania na Wii U oficjalnych doniesień ani widu, ani słychu.

Czy można zatem wierzyć redakcji Nintendo Enthusiast? Jak dotąd kilka nieoficjalnych doniesień pochodzących z tego źródła okazało się być prawdziwymi. Serwis przewidział m.in. powstanie usługi sieciowej, którą ujawniono później jako Miiverse, datę premiery Wii U, a także ogoszenie kilku gorących tytułów (w tym Splinter Cell: Blacklist, Deus Ex: Human Revolution i Watch Dogs) na tę konsolę. Tak czy inaczej, w obliczu totalnej ekspansji Minecrafta, nietrudno uwierzyć, że produkcja trafi również na Wii U. Czekamy na oficjalną zapowiedź.

  1. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Minecraft