Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2013, 08:52

autor: Góral

Minecraft debiutuje dziś w USA na PlayStation 3. Jutro premiera w Europie

Studio Mojang poinformowało, że dziś w amerykańskim PlayStation Store ukaże się Minecraft na konsolę PlayStation 3. Nowa wersja niesamowicie popularnego sandboksa jutro trafi do mieszkańców Europy.

Minecraft w skrócie:
  • Gra typu sandbox, umożliwiająca dowolne kreowanie istniejącego świata
  • Twórcy oddali do dyspozycji graczy szereg opcji, dzięki którym można wytwarzać narzędzia, broń, sprzęt oraz stawiać niesamowite budowle
  • Wersja na konsolę PlayStation 3 nie różni się w zasadzie niczym od edycji na Xboksa 360

Dziś w amerykańskim PlayStation Store ukaże się gra Minecraft na konsolę PlayStation 3. Jutro, wraz z aktualizacją sklepu, tytuł trafi także do graczy z Europypoinformowało studio Mojang. Nie ujawniono jeszcze ceny produkcji, ale zapewniono, że koszt będzie podobny do tego z konkurencyjnej platformy (69,99 zł). Edycje przeznaczone na PlayStation 4 i PlayStation Vita cały czas są tworzone, jednak deweloper jeszcze nie wie, kiedy nastąpi ich premiera.

Przy okazji studio zdradziło kilka szczegółów dotyczących najnowszej wersji Minecrafta. Poinformowano, że tytuł nie różni się niemal w żaden sposób od innych konsolowych edycji (Xbox 360). Wkrótce po premierze twórcy wypuszczą dodatkowe skórki i paczki z teksturami, z których część być może będzie dostępna wyłącznie na urządzeniu firmy Sony. Obecnie deweloper nie wie, czy wersja na PlayStation 3 będzie kompatybilna z nadchodzącymi edycjami na PlayStation Vita i PlayStation 4. Funkcja Remote Play również nie została potwierdzona.

Minecraft to gra studia Mojang. - Minecraft debiutuje dziś w USA na PlayStation 3. Jutro premiera w Europie - wiadomość - 2013-12-17
Minecraft to gra studia Mojang.

Krótko pisząc, Minecraft PlayStation 3 Edition to Minecraft jak każdy inny. Niemniej fani trzeciej stacjonarnej konsoli japońskiego koncernu mogą już szykować pieniądze na jutrzejszy zakup. Dodatkowo wydanie to zbiegło się z publikacją poradnika, więc osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jednym z największych hitów ostatnich lat będą mogły skorzystać z naszych porad.

Minecraft debiutuje dziś w USA na PlayStation 3. Jutro premiera w Europie - ilustracja #3Minecraft to sandbox autorstwa studia Mojang, który w listopadzie 2011 roku trafił w pełnej wersji na komputery PC. Na rynku dostępne są także edycje przeznaczone na konsolę Xbox 360 oraz urządzenia mobilne. Do tej pory gra znalazła ponad 30 mln nabywców (PC – 13 mln, X360 – 10 mln, iOS oraz Android – 10 mln). W produkcji znajdują się także wydania na PlayStation 4, PlayStation Vita oraz Xboksa One.

Minecraft jutro ukaże się w Europie na konsoli PlayStation 3. - Minecraft debiutuje dziś w USA na PlayStation 3. Jutro premiera w Europie - wiadomość - 2013-12-17
Minecraft jutro ukaże się w Europie na konsoli PlayStation 3.