Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2013, 09:06

Zapowiedziano Subnautica - podwodny sandbox autorów Natural Selection 2

Autorzy Natural Selection 2, czyli ludzie ze studia Unknown Worlds, zapowiedzieli grę Subnautica. Będzie to sandbox, w którym zajmiemy się konstruowaniem okrętów podwodnych i eksplorowaniem za ich pomocą morskiego świata o otwartej strukturze.

Morskie głębiny w Subnautica zamieszkiwać będą fantastyczne stworzenia. - Zapowiedziano Subnautica - podwodny sandbox autorów Natural Selection 2 - wiadomość - 2013-12-17
Morskie głębiny w Subnautica zamieszkiwać będą fantastyczne stworzenia.

Znane z Natural Selection 2 studio Unknown Worlds zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazał się nim podwodny sandbox zatytułowany Subnautica. Gra zmierza na pecety i obecnie znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji. Nie osiągnięto jeszcze nawet fazy alfa, więc udostępniono jedynie zestaw grafik koncepcyjnych.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Subnautica będzie prawdziwym koktajlem, łączącym elementy wielu różnych gatunków, w tym RPG, sandboksów i filmowych gier akcji. Naszym zadaniem ma być konstruowanie okrętów podwodnych, a następnie wykorzystywanie ich do eksploracji morskiego świata. Każda decyzja podjęta w stoczni wpłynie na osiągi maszyn - samodzielnie wybierzemy plany wnętrza, użyte do budowy materiały oraz rodzaje urządzeń pokładowych.

Zabawę zaczniemy od budowy prymitywnych okrętów podwodnych - o małym zasięgu i jeszcze mniejszej wytrzymałości. Z czasem będziemy jednak konstruowali coraz bardziej zaawansowane jednostki, które pozwolą na odkrywanie nowych, wcześniej niedostępnych rejonów oceanu. Akcja osadzona zostanie w świecie zainspirowanym starymi powieściami przygodowymi. W rezultacie słone wody zamieszkiwać mają liczne potwory, a na dnie często natkniemy się na pozostałości futurystycznych budowli i okrętów.

Obecnie Subnautica znajduje się w fazie prototypu. Twórcy ujawnili projekt tak wcześnie, gdyż chcą od samego początku zaangażować społeczność fanów w cykl produkcyjny. Takie podejście bardzo dobrze sprawdziło się w przypadku wcześniejszego projektu studia Unknown Worlds, czyli Natural Selection 2. Zespół ma aktualizować oficjalną stronę przynajmniej raz w tygodniu, dzieląc się nowymi materiałami i pomysłami, a opinie graczy będą wpływały na kierunek rozwoju gry.

  1. Subnautica – oficjalna strona gry
  2. Unknown Worlds – oficjalna strona studia

Zapowiedziano Subnautica - podwodny sandbox autorów Natural Selection 2 - ilustracja #2

Wydaje się, że po wielu chudych latach tematyka morska wreszcie powraca do łask wśród twórców gier i Subnautica nie jest jedynym nadchodzącym projektem utrzymanym w tych klimatach. Trwają również prace nad dwoma sandboksami w postaci Sunless Sea i We Need to go Deeper. Na przyszły rok zaplanowana została także premiera pełnej wersji przeglądarkowego symulatora Silent Hunter Online.

Natomiast kilka miesięcy temu ukazała się udana turowa strategia zatytułowana Leviathan: Warships.