Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Leviathan: Warships (PC)
OkładkaLeviathan: Warships (PC)

Leviathan: Warships PC

Leviathan: Warships to turowa gra bitewna opracowana przez zespół Pieces Interactive i wydana przez firmę Paradox. Zabawa polega na konstruowaniu własnych okrętów wojennych, gromadzeniu ich we floty i toczeniu za ich pomocą wielkich bitew morskich.

Strategiczne | turowe | statki | indie | kooperacja

Leviathan: Warships Premiera PC

30kwietnia2013

producent: Pieces Interactive wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Leviathan: Warships to morska strategia wojenna rozgrywana w systemie turowym. Istotą gry jest budowanie i modyfikowanie własnych flot statków, a następie toczenie za ich pomocą starć morskich. Leviathan: Warships rozgrywane jest w systemie turowym.

Gra oferuje jedenaście typów statków i szesnaście rodzajów uzbrojenia. Prosty edytor pozwala na dowolne modyfikowanie każdej jednostki, co zapewnia sporą różnorodność w trakcie bitew. Do wyboru są trzy grywalne frakcje: Commonwealth (Wspólnota narodów), Elites i Marauders (Rabusie). Ci ostatni są głównym przeciwnikiem w zaprojektowanej na dziewięć misji kampanii kooperacyjnej dla maksymalnie czterech graczy. Poza kampanią w Leviathan: Warships znajdziemy również pięć opartych na wyzwaniach misji specjalnych, w których na raz bawić się mogą maksymalnie cztery osoby. Nie zabrakło również trybu rywalizacji, w ramach którego możemy się zmierzyć z innymi graczami na jednej z czternastu map.

Gra ukazała się nie tylko na pecetach, ale również na urządzeniach mobilnych opartych na systemach iOS i Android. Posiadacze wszystkich tych platform mogą bawić się wspólnie. Co więcej, Leviathan: Warships oferuje międzyplatformowe zapisywanie stanu gry w chmurze. Możemy więc np. rano rozegrać połowę bitwy na komputerze, a następnie w środku dnia wznowić starcie na tablecie lub smartfonie. Dostępna jest również opcja zapisywania przebiegu bitew, co ułatwia ich analizowanie, wyciąganie wniosków z własnych błędów oraz podpatrywanie zagrań rywali.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Leviathan: Warships

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Leviathan: Warships Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/ Vista/7