Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ironclads: Chincha Islands War 1866 (PC)

Ironclads: Chincha Islands War 1866 PC

Ironclads: Chincha Islands War 1866 to utrzymana w marynistycznych klimatach strategia turowa autorstwa zespołu deweloperskiego Totem Games. Tłem fabularnym gry jest XIX-wieczny konflikt pomiędzy Hiszpanią, a państwami Południowej Ameryki (Peru, Chile, Ekwador i Boliwia).

Strategiczne | turowe | statki

PC Windows
Okładka Ironclads: Chincha Islands War 1866 (PC)

producent: Totem Games

wydawca: Strategy First

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21czerwca2011

Ironclads: Chincha Islands War 1866 jest czwartą odsłoną cyklu marynistycznych strategii turowych, rozwijanego przez studio Totem Games. Tym razem deweloperzy postanowili przybliżyć graczom historyczny konflikt pomiędzy Hiszpanią i jej dawnymi koloniami.

Akcja gry toczy się w latach 60. XIX wieku. Aby odzyskać utracone wpływy w Ameryce Południowej, Królestwo Hiszpanii decyduje się na okupację Wysp Chincha, niezwykle istotnych z punktu widzenia gospodarki Peru. Przy wsparciu sąsiadów z Chile, Ekwadoru i Boliwii peruwiańskie marynarce udaje się jednak zadać poważne straty Hiszpanom, którzy wycofują się na Filipiny. Po wzmocnieniu swojej floty w 1866 roku Peruwiańczycy wysyłają okręty z zadaniem zniszczenia hiszpańskich statków. Tymczasem w kierunku Ameryki Południowej płynie już nowa armada z Półwyspu Iberyjskiego. Ostatecznie obie strony konfliktu przystępują do wojny o Wyspy Chincha.

Z punktu widzenia rozgrywki, Ironclads: Chincha Islands War 1866 powiela rozwiązania znane z wcześniejszych odsłon cyklu. Zadaniem gracza jest więc zbudowanie optymalnej floty (przy uwzględnieniu ograniczonych możliwości ekonomicznych) i poprowadzenie jej do zwycięstwa w szeregu bitew morskich. Te ostatnie rozgrywane są w trybie turowym.

Twórcy gry położyli duży nacisk na zgodność z historycznymi realiami. Dotyczy to przede wszystkim dostępnych modeli okrętów, które zostały starannie odwzorowane nie tylko w wyglądzie, ale także parametrach technicznych (prędkość, zwrotność, zasięg ognia, grubość pancerzy itd.) i taktyce walki.

Od strony technicznej, Ironclads: Chincha Islands War 1866 bazuje na silniku wykorzystanym we wcześniejszych grach z serii. Oprawa wizualna wykonana została poprawnie, jednak jej poziom wyraźnie odstaje od standardów współczesnych produkcji. Ma to jednak swoje uzasadnienie w relatywnie niskich wymaganiach sprzętowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Ironclads: Chincha Islands War 1866

Wymagania wiekowe Ironclads: Chincha Islands War 1866

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ironclads: Chincha Islands War 1866

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.1 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista), karta graficzna 256 MB RAM (GeForce 7600 lub lepsza), Windows XP/Vista