Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 11:59

autor: qjin

Minecraft także na konsolach z rodziny PlayStation

Studio Mojang AB poinformowało, że Minecraft ukaże się na kolejnych platformach sprzętowych. W tym roku premiery należy spodziewać się zatem nie tylko na Xboksie One, ale także konsolach Sony: PlayStation 3, 4 i Vita.

Minecraft nie będzie już dłużej tytułem na wyłączność konsoli nowej generacji firmy Microsoft - Minecraft także na konsolach z rodziny PlayStation - wiadomość - 2013-08-21
Minecraft nie będzie już dłużej tytułem na wyłączność konsoli nowej generacji firmy Microsoft
Minecraft – data premiery:
  • Wersja na Xboksa One – listopad 2013 roku
  • Wersja na PlayStation 4 – listopad 2013 roku
  • Wersje na PlayStation 3 i Vita – listopad 2013 roku?

Ekspansja marki Minecraft trwa w najlepsze. W czerwcu tego roku zapowiedziano wersję na Xboksa One, ale studio Mojang zamierza wydać grę także na PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Tym samym koncern Microsoft stracił jeden z tytułów na wyłączność ogłoszonych podczas konferencji na targach E3.

Mimo że nie ujawniono żadnej daty wydania gry, to dowiedzieliśmy się, że będzie ona jedną z produkcji dostępnych na premierę PlayStation 4, która odbędzie się 15 listopada w USA i 29 listopada w Europie, w tym w Polsce. Można więc spodziewać się, że także posiadacze starszych konsol koncernu Sony otrzymają swoje wersje Minecrafta jeszcze w tym roku.

Firma Mojang ma powody do radości – gra schodzi jak ciepłe bułeczki, a w planach przenosiny na kolejne platformy sprzętowe - Minecraft także na konsolach z rodziny PlayStation - wiadomość - 2013-08-21
Firma Mojang ma powody do radości – gra schodzi jak ciepłe bułeczki, a w planach przenosiny na kolejne platformy sprzętowe

Sandbox studia Mojang AB to prawdziwy fenomen, który sprzedaje się w olbrzymim nakładzie. Niedawno ujawniono, że wersja na Xboksa 360 rozeszła się w 8 milionach sztuk, a łącznie – na wszystkich dostępnych platformach sprzętowych – produkcja zawitała do rąk prawie 30 mln graczy. Wydanie Minecrafta na konsolach Sony przyniesie zapewne kolejne miliony.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft