Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2013, 11:30

autor: qjin

Minecraft w wersji na Xboksa 360 sprzedał się w 8 milionach kopii

Ujawniono, że Minecraft w wersji na Xboksa 360 sprzedał się w nakładzie 8 milionów egzemplarzy. Dowiedzieliśmy się również, w trakcie testów jest nowa, dwunasta aktualizacja do gry, naprawiająca liczne błędy i wprowadzająca m.in. nowe potworki czy przedmioty.

Wersję na Xboksa 360 sprzedano w 8 milionach kopii w ciągu przeszło roku - Minecraft w wersji na Xboksa 360 sprzedał się w 8 milionach kopii  - wiadomość - 2013-08-11
Wersję na Xboksa 360 sprzedano w 8 milionach kopii w ciągu przeszło roku
Minecraft – wyniki sprzedaży:
  • 11 milionów – PC
  • 10 milionów – Android, iOS
  • 8 milionów – Xbox 360

Minecraft cieszy się ogromną popularnością nie tylko na pecetach, ale także na Xboksie 360. Liczba sprzedanych sztuk na konsoli koncernu Microsoft wyniosła już 8 milionów. Tym samym od końca czerwca tego roku udało się osiągnąć milion sztuk. Przypomnijmy, że niedawno Markus „Notch” Persson, ojciec marki, ogłosił, że gra w edycji na Xboksa 360 jest najszybciej sprzedającym się tytułem w USA (dotyczy to pudełkowego wydania). Liczby mówią same za siebie – ten wynik osiągnięto przez 14 miesięcy.

Minecraft urzeka grafiką i otwartością „klockowego” świata na wszystkich dostępnych urządzeniach - Minecraft w wersji na Xboksa 360 sprzedał się w 8 milionach kopii  - wiadomość - 2013-08-11
Minecraft urzeka grafiką i otwartością „klockowego” świata na wszystkich dostępnych urządzeniach

To nie koniec nowinek – podano listę zmian, jakie czekają graczy w oznaczonej numerem 12 aktualizacji do Minecrafta w wersji „xboksowej”. Obecnie łatka znajduje się w fazie testów – ich przebieg będzie miał zapewne wpływ na datę wydania, którą poznamy wkrótce. Co do zmian – można liczyć na nowe potworki oraz przedmioty, a także doczekamy się wielu istotnych poprawek przede wszystkim technicznych usterek. Pełną listę znajdziecie pod tym adresem.

Nie da się ukryć, że Minecraft to fenomen, który sprzedaje się w ogromnej liczbie egzemplarzy. Na początku tego roku gra na wszystkich dostępnych platformach sprzętowych przekroczyła barierę 20 mln kopii, a do dziś łącznie udało się osiągnąć niespełna 30 milionów sprzedanych egzemplarzy. Studio Mojang rozszerzy ekspansję na kolejny rynek, gdyż na konferencji Microsoftu podczas tegorocznych targów E3 zapowiedziano wersję na konsolę nowej generacji – Xbox One.