Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2013, 09:20

autor: Sarge

Minecraft na PC sprzedany w liczbie ponad 11 milionów egzemplarzy

Pecetowa wersja Minecrafta sprzedała się w liczbie ponad 11 milionów egzemplarzy. Taka informacja jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej, a popularność innych edycji gry wiele nie ustępuje tej komputerowej.

Według informacji przedstawionych na oficjalnej stronie internetowej, do tej pory pecetowa wersja gry Minecraft sprzedała się w liczbie ponad 11 milionów egzemplarzy. Dzieło studia Mojang cieszy się nieustającą popularnością.

W chwili pisania tej wiadomości, Minecraft na PC został zakupiony dokładnie 11 008 810 razy, a liczba z niemal każdą sekundą rośnie i jest na bieżąco aktualizowana na oficjalnej stronie internetowej. To pokazuje, że mimo ogromnej bazy użytkowników wciąż są chętni na wypróbowanie Minecrafta. Fenomen produkcji trwa już od dobrych kilku lat (pierwsza wersja gry pojawiła się w sprzedaży 17 maja 2009 roku).

Niczym nieograniczona swoboda w tworzeniu świata to jeden z największych atutów Minecrafta - Minecraft na PC sprzedany w liczbie ponad 11 milionów egzemplarzy - wiadomość - 2013-06-25
Niczym nieograniczona swoboda w tworzeniu świata to jeden z największych atutów Minecrafta

Minecraft jest dostępny także na Xboksie 360 oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemu operacyjnego iOS lub Android. Sprzedaż przenośnych edycji pod koniec kwietnia przekroczyła granicę 10 milionów egzemplarzy, z kolei użytkownicy konsoli firmy Microsoft do marca zakupili tę produkcję ponad 6 milionów razy. W tym miesiącu na amerykańskim rynku zadebiutowała pudełkowa edycja Minecrafta na Xboksa 360, która jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą w USA. Oprócz tego Minecraft ukaże się także na Xboksa One, gdzie również może liczyć na dużą popularność.

Minecraft to prawdziwy fenomen i jedna z najbardziej popularnych gier niezależnych ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej. W dużym stopniu pomogła w tym duża dowolność w kreowaniu wirtualnego uniwersum przez graczy. Zostajemy wrzuceni do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z prostych sześcianów i możemy tak naprawdę zrobić wszystko, co nam się podoba.