Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2013, 09:55

autor: Sarge

Minecraft Xbox 360 Edition najszybciej sprzedającą się grą w USA

Markus „Notch” Persson ogłosił na Twitterze, że pudełkowa wersja Minecrafta na Xboksa 360 jest w tej chwili najszybciej sprzedającą się grą w Stanach Zjednoczonych. Nie podał jednak konkretnych statystyk.

Markus „Notch” Persson, główny twórca popularnego Minecrafta, napisał na Twitterze, że pudełkowa wersja jego dzieła na Xboksa 360 w Stanach Zjednoczonych radzi sobie wyjątkowo dobrze. W tej formie Minecraft: Xbox 360 Edition zadebiutował tylko na amerykańskim rynku 4 czerwca.

Z twitterowego wpisu „Notcha” wynika, że pudełkowa wersja Minecrafta jest w tej chwili najszybciej sprzedającą się grą konsolową w Stanach Zjednoczonych. Nie podał wprawdzie konkretnych liczb, ale już teraz można powiedzieć, że to kolejny sukces studia Mojang. Warto wziąć pod uwagę fakt, że w tym miesiącu na rynku zadebiutowała m.in. wysoko oceniana gra The Last of Us na PlayStation 3, która najwyraźniej sprzedaje się wolniej od pudełkowego Minecrafta na Xboksa 360.

Pudełkowa wersja Minecrafta jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i tylko na Xboksie 360
Pudełkowa wersja Minecrafta jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i tylko na Xboksie 360

Nadal nie wiadomo, czy Minecraft na Xboksa 360 zagości kiedykolwiek na europejskich półkach sklepowych. Wydaje się jednak całkiem oczywiste, że po sukcesie na amerykańskim rynku twórcy zdecydują się wydać swoją grę w pudełku także na Starym Kontynencie. Nic nie mówi się jednak o podobnym ruchu z pecetową edycją, która najwyraźniej pozostanie wyłącznie w cyfrowej dystrybucji.

Po dzisiejszej wiadomości staje się jasne, że szaleństwo związane z Minecraftem wcale się nie kończy. W kwietniu twórcy przekroczyli barierę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy na PC (obecnie to już prawie 11 milionów), podczas gdy wszystkie wersje (PC, Xbox 360, iOS, Android) już na początku bieżącego roku osiągnęły łączny wynik 20 milionów.

Minecraft to prawdziwy fenomen i jedna z najbardziej popularnych gier niezależnych ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej. W dużym stopniu pomogła w tym duża dowolność w kreowaniu wirtualnego uniwersum przez graczy. Zostajemy wrzuceni do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z prostych sześcianów i możemy tak naprawdę zrobić wszystko, co nam się podoba.