Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2013, 17:11

Minecraft – 20 milionów sprzedanych egzemplarzy, w tym 9 w wersji PC

Z informacji przekazanych przez Jensa Bergenstena, jednego z autorów gry Minecraft, całkowita sprzedaż popularnej gry szwedzkiego studia Mojang w wersji PC sięgnęła 9 milionów egzemplarzy. Jego zdaniem tytuł dotarł już do 20 milionów nabywców na wszystkich platformach.

Marka Minecraft cieszy się ogromną popularnością na wszystkich platformach. - Minecraft – 20 milionów sprzedanych egzemplarzy, w tym 9 w wersji PC - wiadomość - 2013-01-22
Marka Minecraft cieszy się ogromną popularnością na wszystkich platformach.

Wymyślona i stworzona przez niezależne szwedzkie studio Mojang gra podbiła w ubiegłym roku rynek elektronicznej rozrywki. Minecraft okazał się prawdziwą perełką i zdobył serca graczy na całym świecie rozchodząc się w zawrotnej liczbie 15 milionów kopii. Jak poinformował ostatnio Jens Bergensten, jeden z autorów gry, wersja PC popularnego tytułu osiągnęła niedawno próg 9 milionów sprzedanych egzemplarzy, co jego zdaniem daje łączy wynik ponad 20 milionów sztuk Minecrafta w rękach graczy na wszystkich dostępnych platformach.

Gra dostepna jest na pecetach, Xboksie 360 oraz w wersji mobilnej dla urządzeń wyposażonych w systemy Android oraz iOS. W chwili obecnej najbardziej popularny jest wariant przeznaczony na komputery osobiste (wspomniane 9 milionów), zaraz za nim plasuje się odmiana kieszonkowa (7 milionów), listę zaś zamyka odsłona konsolowa hitu (5 milionów). Szczególna dynamika wzrostu cechuje zwłaszcza wersję gry na platformy mobilne, która ubiegły rok zamknęła z 5 milionową sprzedażą.

Popularność i nieoczekiwany ogromny sukces Minecrafta sprawiły, że firma 2 Player Productions zdecydowała się stworzyć film dokumentalny opowiadający historie tytułu oraz jego twórców. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do poznania kulis powstawania najpopularniejszej gry 2012 roku.

Minecraft – 20 milionów sprzedanych egzemplarzy, w tym 9 w wersji PC - ilustracja #3Nowatorska produkcja Minecraft zdobyła miliony fanów na całym świecie dzięki całkowitej swobodzie prowadzenia rozgrywki. Tytuł pozwala graczom na dowolne tworzenie przedmiotów oraz budowli za pomocą własnoręcznie zebranych materiałów. Brak jakichkolwiek odgórnych ograniczeń powoduje, że jedyną barierą jest wyobraźnia grającego. Minecraft jest niezwykle popularny w ramach serwisu YouTube, gdzie możemy znaleźć tysiące filmików ukazujących zarówno spektakularne konstrukcje, jak i zwykłą rozgrywkę. Gra oficjalnie wydana została 18 listopada 2011 roku, choć dostępna była już dużo wcześniej w ramach wersji alfa i beta.