Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2013, 09:43

autor: Góral

Minecraft na Xboksie 360 sprzedał się w nakładzie 7 mln egzemplarzy

Studio 4J, odpowiedzialne za grę Minecraft: Xbox 360 Edition, poinformowało na Twitterze, że konsolowa edycja produkcji przekroczyła próg 7 mln sprzedanych egzemplarzy.

Dosłownie kilka dni temu informowaliśmy, że pudełkowe wydanie konsolowej edycji (Xbox 360) gry Minecraft rozchodzi się w Stanach Zjednoczonych jak świeże bułeczki. Dzisiaj możemy potwierdzić, że produkcja Notcha cały czas cieszy się niebywałą popularnością. Poinformowano bowiem, że tytuł w wersji na sprzęt firmy Microsoft rozszedł się w nakładzie przekraczającym 7 mln egzemplarzy.

Minecraft: Xbox 360 Edition to jedna z najpopularniejszych gier na konsoli Xbox 360.
Minecraft: Xbox 360 Edition to jedna z najpopularniejszych gier na konsoli Xbox 360.

Wesołą nowinę przekazało studio 4J, autorzy konwersji na konsolę Xbox 360, na serwisie społecznościowym Twitter. Oczywiście to nie koniec świętowania w obozie studia Mojang, gdyż cztery dni temu otwierano szampany, z okazji przekroczenia progu 11 mln sprzedanych egzemplarzy na komputerach PC. Do tego należy doliczyć jeszcze edycję na urządzenia mobilne, która pod koniec kwietnia dobiła do 10 mln. Daje to okrągłą sumę 28 mln sztuk.

Wraz z nadejściem konsoli Xbox One gra doczeka się kolejnego wydania, które zapewne także okaże się hitem. Można również śmiało zakładać, że obecne edycje, wspólnymi siłami, dotrą w tym roku do kolejnego magicznego progu 30 mln sprzedanych egzemplarzy.

Przy okazji warto wspomnieć, że w dnaich 2 – 3 listopada, w Orlando, odbędzie się zlot fanów Minecrafta – MineCon 2013. W zeszłym roku na imprezie pojawiło się przeszło 7 tys. osób, podczas gdy na pierwszej edycji, w 2010 roku, było ich zaledwie 50.

Minecraft na Xboksie 360 sprzedał się w nakładzie 7 mln egzemplarzy - ilustracja #2Mojang to szwedzki deweloper gier wideo, założony w 2009 roku przez Markusa Perssona. Studio znane jest głównie z gry Minecraft, jednak obecnie ekipa pracuje także nad Scrolls, turową strategią z elementami karcianki. Produkcja znajduje się obecnie w fazie otwartych beta testów, do których dostęp kosztuje około 65 zł. W zamian jednak nabywa się prawo do przyszłych aktualizacji i pełnej wersji tytułu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft