Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2014, 13:00

autor: qjin

Minecraft na PlayStation 3 sprzedał się w nakładzie przekraczającym milion sztuk

Minecraft, gra studia Mojang AB, święci triumfy na każdej platformie sprzętowej, na jakiej się pojawia. Nie inaczej mogło być w przypadku wersji wydanej na PlayStation 3 – producent tego cieszącego się uznaniem graczy sandboksa poinformował, że sprzedano posiadaczom wspomnianej konsoli przeszło milion egzemplarzy.

Ekspansja Minecrafta trwa na całego - Minecraft na PlayStation 3 sprzedał się w nakładzie przekraczającym milion sztuk - wiadomość - 2014-01-25
Ekspansja Minecrafta trwa na całego

Markus „Notch” Persson, ojciec Minecrafta, ma kolejne powody do radości – jego najpopularniejsza produkcja osiąga po raz kolejny świetne wyniki sprzedaży. Opublikowana w połowie grudnia minionego roku wersja przeznaczona dla użytkowników konsoli PlayStation 3 uzyskała rezultat na poziomie ponad miliona kopii. Tyle egzemplarzy udało się więc sprzedać w około pięć tygodni. Pomimo dużego sukcesu, to – dla porównania – warto wspomnieć, że edycja na Xboksa 360 radziła sobie jeszcze lepiej. Studio Mojang już tydzień po wydaniu Minecrafta na konsolę firmy Microsoft pochwaliło się, że ich gra przekroczyła barierę miliona egzemplarzy, a w ciągu nawet niespełna miesiąca wynik ten podwojono. To mówi samo za siebie.

Kolejny milion zbliża Minecrafta do osiągnięcia 40 milionów sprzedanych sztuk na wszystkich dostępnych platformach sprzętowych. Pod koniec ubiegłego roku poinformowano, że wersja pecetowa rozeszła się w nakładzie 13 milionów, natomiast xboksowa – przeszło 10 milionów. Podobne wyniki odnotowano w przypadku edycji wydanej na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS (do końca kwietnia 2013 roku sprzedano 10 milionów sztuk). Trzeba przyznać, że liczby robią ogromne wrażenie.

Minecraft to fenomen na skalę światową i pomimo przestarzałej oprawy wizualnej gra zjednała sobie milionów graczy z całego świata, oferując ogromną swobodę w działaniu. Otwarty, losowo generowany świat, który można praktycznie bez ograniczeń eksplorować, możliwość zbudowania broni oraz budynków i regularne aktualizacje to atuty, które przykuwają uwagę graczy. Ekspansja Minecrafta wydaje się nie mieć końca – niedawno pisaliśmy o możliwym debiucie wersji na Wii U latem 2014 roku. Chociaż twórca gry zdementował te doniesienia, stwierdzając, że takowa edycja nie jest na razie w planach studia, to premiera na tę platformę sprzętową nie jest jeszcze przesądzona.