Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2014, 12:41

autor: Orbech

Batman: Arkham Origins – zwiastun i data premiery dodatku Cold, Cold Heart

Kanadyjskie studio Warner Bros. Games Montreal opublikowało zwiastun nowego dodatku fabularnego do Batman: Arkham Origins. W DLC staniemy do walki z jednym z najsławniejszych arcywrogów Człowieka-Nietoperza – Mr. Freezem. Dodatek ukaże się 22 kwietnia.

Dodatek Cold, Cold Heart ukaże się 22 kwietnia na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3. - Batman: Arkham Origins – zwiastun i data premiery dodatku Cold, Cold Heart - wiadomość - 2014-02-26
Dodatek Cold, Cold Heart ukaże się 22 kwietnia na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.

Zgodnie z zapowiedzią, dodatek fabularny do Batman: Arkham Origins nadchodzi wielkimi krokami. Studio WB Games Montreal ujawniło datę premiery i pierwszy zwiastun rozszerzenia do ostatniej gry o przygodach Człowieka-Nietoperza. Rozszerzenie zatytułowane Cold, Cold Heart, zadebiutuje 22 kwietnia na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Dodatek nie pojawi się na konsoli Wii U, ale firma Nintendo zapowiedziała zwrot kosztów wszystkim, którzy kupili przepustkę sezonową. Cena rozszerzenia zostanie ujawniona później. W opowieści ponownie spotkamy Mr Freeze’a, czyli jednego z najgroźniejszych i najbardziej znanych superzłoczyńców, który zagraża Batmanowi. Dodatkowa historia rozegra się po wydarzeniach znanych z podstawowej wersji Batman: Arkham Origins, w sylwestrową noc w czasie gali Humanitarian of the Year.

Dodatek rozpoczniemy walką ze sługusami Mr Freeze’a, zdobywając nowy kombinezon, który pomoże Batmanowi przetrwać w niskich temperaturach. Mroczny Rycerz zyska także gadżet, który sprawi, że będzie on mniej wrażliwy na efekty pogodowe wywoływane przez popleczników Mr Freeze’a.

Fani mogą mieć nadzieję, że po Cold, Cold Heart powstaną kolejne rozszerzenia DLC, a tak przynajmniej można wywnioskować ze słów Amesa Kirshena, wiceprezesa studia WB Games, który stwierdził, że studio będzie kontynuować produkcję „świetnych dodatków”. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy, całkiem klimatyczny zwiastun rozszerzenia.

Batman: Arkham Origins jest trzecią odsłoną cyklu Batman: Arkham. Gra zadebiutowała 25 października 2013 roku i, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich części, zebrała mieszane recenzje. W naszym serwisie kolejne przygody Mrocznego Rycerza otrzymały ocenę 8/10, ale nie wszyscy okazali się tak przychylni dziełu studia WB Games.

Batman: Arkham Origins jest prequelem cyklu. Jego akcja osadzona została w wigilię Bożego Narodzenia na kilka lat przed wydarzeniami znanymi z Batman: Arkham Asylum. W trzeciej odsłonie serii złoczyńca zwany Czarną Maską wyznacza nagrodę za głowę Nietoperza i wysyła za nim ośmiu zabójców. W grze obserwujemy młodego, niedoświadczonego jeszcze Batmana, który wraz z biegiem fabuły dopiero staje się Mrocznym Rycerzem znanym z poprzednich odsłon cyklu.