Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4XONEANDiOS
Okładka Gwent: Novigrad (PC)

Gwint: Novigrad

Gwent: Novigrad

Drugi dodatek do gry karcianej Gwint, osadzonej w świecie inspirowanym powieściami Andrzeja Sapkowskiego i znanym z gier RPG z serii Wiedźmin. Dodatek skupia się na tytułowym wolnym mieście i wprowadza przeszło 90 nowych kart oraz kolejną frakcję - Syndykat.

To jest dodatek do gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

Logiczne | fantasy | karciane | polskie

Okładka Gwent: Novigrad (PC)

data premiery gry:

28cze2019

PC PS4 XONE

29paź2019

iOS

24mar2020

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gwint: Novigrad to dodatek do Gwinta, czyli gry karcianej osadzonej w uniwersum znanym z serii RPG Wiedźmin, czyli świecie, który powstał w oparciu o powieści rodzimego pisarza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego. Produkcja skupia się na Novigradzie, czyli kupieckim mieście, które pojawiło się w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają deweloperzy z polskiego studia CD Projekt RED (autorzy m.in. cyklu Wiedźmin oraz Cyberpunka 2077).

Fabuła

Tło fabularne Gwinta: Novigradu obraca się wokół tytułowego wolnego miasta, pełnego okazji do zarobku, jak i niebezpieczeństw.

Mechanika

Gwint: Novigrad wprowadza przeszło 90 nowych kart do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. 15 z nich dotyczy istniejących frakcji (po 3 na każdą z nich). Pozostałe są powiązane z kolejną nowością, czyli szóstą grywalną „armią”. Jest nią Syndykat, czyli organizacja powstała dzięki zrzeszeniu się wszystkich gangów tytułowego kupieckiego miasta. Oczywiście półświatek ma też swoich przywódców – znajdziemy pośród nich krwiożerczego Tasaka, nieuchwytnego Króla Żebraków oraz niebezpiecznego novigradzkiego hierarchę, Hemmelfarta.

Poza Syndykatem rozszerzenie wprowadza również kilka kolejnych słów kluczowych i mechanik. Najważniejszą są Korony – zdobywamy je, aktywując karty ze słowem kluczowym Zarobek lub Zbrodnia, a także niszcząc jednostki, za które została wyznaczona Nagroda. Pieniądze można następnie wykorzystać do aktywowania umiejętności oznaczonych hasłem Opłata, które mogą obejmować m.in. wzywanie jednostek.

Pośród innych nowych mechanik znajdziemy m.in. Zastraszanie (jednostki wzmacniają się, gdy popełnisz Zbrodnię), Kapitał (zdolności, które możemy zagrać, posiadając konkretną liczbę Koron, które równocześnie nie zużywają tych pieniędzy), Niepoczytalność (możemy zagrać zdolności kart oznaczonych tym hasłem, nawet nie będąc w stanie uiścić Opłaty).

Tryby gry

W Gwinta: Novigrad możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Dodatek Gwint: Novigrad nie wprowadza znaczących zmian w oprawie graficznej. Otrzymujemy więc dwuwymiarową grafikę, która jest oparta przede wszystkim na ładnie ilustrowanych kartach. Styl artystyczny przypomina to, co znamy z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu oraz Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści.

Inne informacje

Podobnie jak podstawowa wersja Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, dodatek Novigrad został wydany w modelu free-to-play, co oznacza, że możemy go pobrać całkowicie za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 519 głosów czytelników.

Gry podobne do Gwint: Novigrad

Klasyfikacja PEGI Gwint: Novigrad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Gwint: Novigrad

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Celeron G1820 2.7 GHz / AMD A4-7300 3.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 710 / Radeon HD 4650 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
AND
iOS