Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Gwent: Master Mirror (PC)

Gwint: Pan Lusterko

Gwent: Master Mirror

Gwint: Pan Lusterko jest piątym dodatkiem do gry karcianej Gwint, osadzonej w świecie znanym z gier RPG Wiedźmin i książek Andrzeja Sapkowskiego. DLC wprowadza kilkadziesiąt nowych kart i kilka mechanik, takich jak Oddanie, Echo czy Spisek.

To jest dodatek do gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | multiplayer | polskie | funkcje cross-platform

Okładka Gwent: Master Mirror (PC)

data premiery gry:

30cze2020

PC AND iOS

Gwint: Pan Lusterko jest dodatkiem do gry karcianej osadzonej w uniwersum znanym z gier z serii Wiedźmin (które z kolei stanowią adaptację prozy Andrzeja Sapkowskiego). DLC skupia się na postaci Gauntera o’Dima, oferuje kilkadziesiąt nowych kart i kilka mechanik. Tytuł został opracowany przez polskie studio CD Projekt RED.

Fabuła

Fabuła Gwinta: Pana Lusterko skupia się na tytułowym Panie Lusterko – Gaunterze o’Dimie – czyli tajemniczym bohaterze, który pojawił się na krótko w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie i był głównym antagonistą dodatku do tamtej gry pod tytułem Serca z kamienia. Pan Lusterko to manipulator władający potężną, magiczną mocą, który od wieków steruje wydarzeniami na całym świecie, w sobie tylko wiadomych celach.

Mechanika

DLC Gwint: Pan Lusterko wprowadza 70 nowych kart. Pośród nowości znajdziemy elitarne oddziały i postacie dla każdej z frakcji dostępnych w Gwincie. Mamy też jedenaście kart neutralnych, z których mogą korzystać wszyscy.

Dodatek wprowadza szereg nowych mechanik. Chodzi o takie rzeczy, jak Oddanie (wzmacnia umiejętność danej karty, ale tylko pod warunkiem, że gramy talią składającą się wyłącznie z kart danej frakcji), Echo (przywraca kartę z cmentarza na wierzch talii, ale nakłada na nią fatum, które skutkuje trwałym usunięciem z gry), Weteran (zwiększa siłę bazową jednostki o jeden punkt na początku drugiej i trzeciej tury), Spisek (wzmacnia umiejętności szpiegów), Symbioza (tworzy Drzewców przy zagrywaniu kart natury), Zasłona (osłania jednostkę przed negatywnymi statusami lub blokuje pozytywne) czy Rozdarcie (zadaje jednostce obrażenia równe jej sile – ma to miejsce na końcu sojuszniczej tury).

Rozszerzenie dodaje też do Gwinta zupełnie nowy typ kart legendarnych – przedstawiają one najbardziej charakterystyczne postacie z uniwersum i zmieniają się w toku rozgrywki, zyskując na sile z każdą kolejną turą.

Tryby gry

Dodatek Gwint: Pan Lusterko nie oferuje nowych trybów rozgrywki. Podstawą jest nadal sieciowy moduł wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Rozszerzenie Gwint: Pan Lusterko nie wprowadza zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej.

Dodatkowe informacje

Gwint: Pan Lusterko jest dodatkiem niesamodzielnym – wymaga do działania podstawowej wersji gry. Podobnie jak „podstawka”, DLC jest tytułem free-to-play – można je pobrać za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 9,5 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Gry podobne do Gwint: Pan Lusterko

Klasyfikacja PEGI Gwint: Pan Lusterko

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Gwint: Pan Lusterko

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Celeron G1820 2.7 GHz / AMD A4-7300 3.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 730 / Radeon R7 240 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

67 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Kiping

SazanTimes

trejangry

PC
AND
iOS