Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSPCAND
Okładka Gwent: Merchants of Ofir (iOS)

Gwint: Kupcy Ofiru

Gwent: Merchants of Ofir

Czwarty dodatek do gry karcianej Gwint osadzonej w uniwersum inspirowanym powieściami Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem otrzymujemy rozszerzenie skupiające się na kupcach z tytułowej, egzotycznej krainy. DLC wprowadza kilkadziesiąt nowych kart i dwie istotne mechaniki rozgrywki.

To jest dodatek do gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

Logiczne | fantasy | karciane | polskie

Okładka Gwent: Merchants of Ofir (iOS)

data premiery gry:

9gru2019

PC iOS

24mar2020

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gwint: Kupcy Ofiru jest kolejnym dodatkiem do wydanej w 2018 roku gry karcianej osadzonej w popularnym uniwersum fantasy stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego - Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Rozszerzenie wprowadza kilkadziesiąt nowych kart. Za jego opracowanie odpowiadają deweloperzy z polskiego studia CD Projekt RED (autorzy cyklu gier Wiedźmin oraz Cyberpunka 2077).

Fabuła

Z odległej krainy przybywają tajemniczy kupcy, w których karawanie kryją się niezliczone bogactwa i artefakty. Wszystko ma swoją cenę i każdy może coś zyskać, przychodząc do Ofirczyków, ale warto pamiętać, że walutą nie zawsze jest złoto...

Mechanika

Dodatek Kupcy Ofiru wprowadza 70 nowych kart powiązanych tematycznie z tytułową krainą - najczęściej są to skarby, zwierzęta, wojska lub potwory pochodzące z Ofiru. Warto odnotować, że pośród nowości znajdziemy propozycje dla każdej z frakcji dostępnych w grze studia CD Projekt RED.

Rozszerzenie wprowadza także dwie niespotykane dotychczas, duże mechaniki. Pierwszą są tzw. manewry bojowe, które zwiększają możliwości w zakresie modyfikowania swojej talii. Domyślnym manewrem jest tzw. Przewaga Taktyczna, ale gracze mogą wybrać z kilkunastu innych opcji, dostosowanych do własnego stylu gry.

Druga nowość to Scenariusze - są to artefakty przypisane do danej frakcji. Zagrywając konkretne karty w odpowiedniej kolejności, tworzymy swoistą opowieść i możemy wywołać dodatkowe efekty wpływające na rozgrywkę.

Tryby gry

Dodatek Gwint: Kupcy Ofiru nie wprowadza nowych trybów rozgrywki. Podstawą zabawy pozostaje sieciowy moduł wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Rozszerzenie Gwint: Kupcy Ofiru nie wprowadza dużych zmian w oprawie graficznej. Otrzymujemy kilkadziesiąt nowych ilustracji na kartach, utrzymanych w podobnym stylu artystycznym jak te z podstawki i poprzednich DLC. Twórcy dodali kilka nowych animacji śmierci, które są wyświetlane w przypadku niszczenia jednostek.

Dodatek dokonuje sporych modyfikacji w zakresie udźwiękowienia Gwinta – w grze pojawiły się zupełnie nowe odgłosy umożliwiające lepsze spersonalizowanie rozgrywki. Poprawiono też istniejące efekty towarzyszące m.in. otwieraniu beczek. Warto też zwrócić uwagę na obsługę dźwięku przestrzennego.

Dodatkowe informacje

Podobnie jak podstawowa wersja Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, omawiany dodatek został wydany w modelu free-to-play, co oznacza, że możemy go pobrać całkowicie za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 381 głosów czytelników.

Gry podobne do Gwint: Kupcy Ofiru

Klasyfikacja PEGI Gwint: Kupcy Ofiru

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Gwint: Kupcy Ofiru

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Celeron G1820 2.7 GHz / AMD A4-7300 3.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 710 / Radeon HD 4650 lub lepsza
 • 4.5 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265 lub lepsza
 • 4.5 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
iOS
AND