Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4ANDXONEiOS
Okładka Gwent: Crimson Curse (PC)
OkładkaGwent: Crimson Curse (PC)

Gwint: Krwawa klątwa

Gwent: Crimson Curse

Pierwszy dodatek do karcianki Gwint, osadzonej w uniwersum inspirowanym prozą Andrzeja Sapkowskiego i będącym miejscem akcji gier RPG z serii Wiedźmin. Dodatek koncentruje się na wampirach, wprowadzając przeszło sto nowych kart i kilkanaście mechanik.

To jest dodatek do gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

Logiczne | fantasy | karciane | polskie | wampiry

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gwint: Krwawa klątwa Premiera

28mar2019

PC PS4 XONE

29paź2019

iOS

24mar2020

AND

Gwint: Krwawa klątwa to dodatek do Gwinta, czyli karcianki osadzonej w uniwersum gier z serii Wiedźmin – świecie inspirowanym prozą polskiego pisarza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego. Tło fabularne tej produkcji przedstawia konflikt z wampirami. Rozszerzenie wprowadza ponad sto nowych kart. Za jego stworzenie odpowiadają autorzy podstawowej wersji (a także cyklu Wiedźmin oraz Cyberpunka 2077), czyli znane rodzime studio CD Projekt RED.

Fabuła

Wątek fabularny Gwinta: Krwawej klątwy skupia się na postaci Dettlaffa van der Ereteina, znanego z dodatku do Wiedźmina 3 zatytułowanego Krew i Wino. Kiedy w wyniku mrocznego rytuału na niebie pojawia się tytułowy krwawy księżyc, śmiertelnie niebezpieczny wampir wyższy wzywa swoich pobratymców do walki ze śmiertelnikami.

Mechanika

Gwint: Krwawa klątwa wprowadza przeszło 100 nowych kart do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. Trzydzieści jeden z nich ma charakter neutralny, pozostałe są przypisane do poszczególnych frakcji (po 14 dla każdej). Mowa tu o takich nowościach, jak Alp, Krwawa uczta, Cesarska Wieszczka Vivienne de Tabris, Grawer z Cintry, Król Roegner, Drzewiec: Czujna modliszka, Drzewcowa Modliszka: Uderzenie, Zaklinaczka Puszczy czy Artis.

Wraz z nowymi kartami produkcja została wzbogacona o dwanaście słów kluczowych i powiązanych z nimi mechanik. Są to: Więź (można ją aktywować, gdy kontrolujemy egzemplarz danej karty), Śmiertelny Cios (włącza się, gdy jednostka zniszczyła wroga), Oczyść (usuwa wszelkie statusy), Krwawienie (zadaje 1 punkt obrażeń na koniec tury), Szał (wzmacnia kartę, możemy aktywować go, gdy jednostka osiągnie połowę życia), Tarcza (blokuje następne obrażenia zadane jednostce), Trucizna (niszczy jednostkę, jeśli zgromadzi dwa takie statusy), Harmonia (wzmacnia kartę o 1 za każdym razem, gdy gracz wprowadzi na stół Scoia'tael z unikatowej kategorii podstawowej), Asymilacja (wzmacnia jednostkę o 1, kiedy zagramy kartę nienależącą do naszej talii podstawowej), Dominacja (możemy aktywować tę zdolność, jeśli kontrolujemy najsilniejszą jednostkę na polu bitwy), Witalność (wzmacnia kartę o 1 na koniec tury) oraz Formacja (nadaje cechę zapał jednostkom walczącym w zwarciu lub wzmacnia o 1 kartę z drugiego szeregu).

Tryby gry

W Gwinta: Krwawą klątwę możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Dodatek Gwint: Krwawa klątwa nie wprowadza znaczących zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry – nadal mamy do czynienia z dwuwymiarową grafiką, opierająca się głównie na ładnie ilustrowanych kartach, których projekty przypominają stylem to, co znamy z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

Inne informacje

Podobnie jak podstawowa wersja Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, dodatek Krwawa klątwa został wydany w modelu free-to-play, co oznacza, że możemy go pobrać całkowicie za darmo.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 533 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gwint: Krwawa klątwa: 12+

Gwint: Krwawa klątwa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Celeron G1820 2.7 GHz / AMD A4-7300 3.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 710 / Radeon HD 4650 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
AND
iOS